more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME: Karol Zalewski awansował do finału biegu na 400 m. Polak "szczęśliwym przegranym"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 13:36
Karol Zalewski awansował do finału biegu na 400 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Reprezentant Polski prowadził po 300 m, ale na ostatniej prostej został wyprzedzony przez dwóch rywali i zajął trzecie miejsce w drugim biegu półfinałowym.
Karol Zalewski awansował do finału biegu na 400 m w Monachium
Karol Zalewski awansował do finału biegu na 400 m w MonachiumFoto: PAP/Adam Warżawa

Osiągnął wynik 45,52 i dostał się do decydującego biegu jako "szczęśliwy przegrany". Do środowego finału awansowało ośmiu biegaczy - po dwóch najszybszych z trzech serii oraz dwóch z najlepszymi czasami.

- W ostatnich miesiącach nie miałem biegów indywidualnych. 300 metrów bardzo dobre, troszeczkę zabrakło na końcówce. Jutro biegi w granicach 45.20 będą dawały medale - powiedział po starcie reprezentant Polski.

Program lekkoatletycznych ME z uwzględnieniem startów Polaków:
wtorek, 16 sierpnia (liczba finałów - 8)
----------------------
8:30 - chód na 35 km kobiet, finał (Olga Niedziałek)
8:30 - chód na 35 km mężczyzn, finał (Artur Brzozowski)
9:05 - 110 m ppł, dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)
9:35 - 110 m ppł mężczyzn, eliminacje (Jakub Szymański)
9:50 - skok w dal kobiet, eliminacje, grupa A i B (Anna Matuszewicz)
9:50 - rzut dyskiem, dziesięciobój, grupa A
10:15 - 1500 m kobiet, eliminacje (Eliza Megger, Sofia Ennaoui)
10:55 - rzut dyskiem, dziesięciobój, grupa B (Wiesiołek)
11:30 - skok o tyczce, dziesięciobój, grupa A
11:40 - 3000 z przeszkodami kobiet (Patrycja Kapała, Alicja Konieczek, Kinga Królik)
12:15 - rzut młotem kobiet, eliminacje, grupa A (Katarzyna Furmanek)
12:25 - 400 m mężczyzn, półfinały (ew. Zalewski, Duszyński)
12:30 - skok o tyczce, dziesięciobój, grupa B (Wiesiołek)
13:00 - 400 m kobiet, półfinał (Anna Kiełbasińska, Natalia Kaczmarek,
Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan)
13:30 - rzut młotem kobiet, eliminacje, grupa B (Ewa Różańska, Malwina Kopron)
18:30 - skok wzwyż mężczyzn, eliminacje, grupa A i B
18:40 - rzut oszczepem, dziesięciobój, grupa A (Wiesiołek)
19:40 - rzut oszczepem, dziesięciobój, grupa B (ew. Wiesiołek)
20:05 - 100 m mężczyzn, półfinały (Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski)
20.27 - skok w dal mężczyzn, finał
20.35 - 100 m kobiet, półfinały (Ewa Swoboda, Magdalena Stefanowicz)
21.02 - rzut dyskiem kobiet, finał
21.08 - bieg na 5000 m mężczyzn, finał
21.35 - bieg na 1500 m, dziesięciobój finał (Wiesiołek)
22.15 - bieg na 100 m mężczyzn, finał (ew. Kopeć, Słowikowski)
22.25 - bieg na 100 m kobiet, finał (ew. Swoboda, Stefanowicz)

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022 

>>> Program ME w Lekkoatletyce

Monachium ME 2022

Zobacz także

Zobacz także