more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME: polska sztafeta sprinterów awansowała do finału

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 10:25
Polscy sprinterzy awansowali do finału sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski i Patryk Wykrota osiągnęli czas 38,60 i zajęli trzecie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym.
Od lewej: Adrian Wykrota, Mateusz Siuda, Dominik Kopeć i Przemysław Słowikowski na mecie eliminacyjnego biegu sztafet 4x100 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium
Od lewej: Adrian Wykrota, Mateusz Siuda, Dominik Kopeć i Przemysław Słowikowski na mecie eliminacyjnego biegu sztafet 4x100 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w MonachiumFoto: PAP/Adam Warżawa

Na relacje z mistrzostw Europy zapraszamy do radiowej Jedynki. W Monachium są Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Najlepszy czas eliminacji uzyskali Niemcy, którzy poprawili rekord kraju - 37,97. Polacy zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji.

Do finału awansowało osiem sztafet - po trzy najlepsze z obu serii oraz dwie z najlepszymi czasami z pozostałych ekip.

Dotychczas w Monachium Polacy sięgnęli po siedem medali - dwa złote oraz po trzy srebrne i dwa brązowe. Krążki przyniosły nam zmagania w maratonie, rzucie młotem kobiet i mężczyzn, biegu na 400 metrów kobiet oraz siedmioboju kobiet.

Program lekkoatletycznych ME z uwzględnieniem startów Polaków:
piątek, 19 sierpnia (liczba finałów - 8)

Sesja poranna

10.00 - sztafeta 4x100 m mężczyzn, eliminacje (Adrian Brzeziński, Dominik Kopeć, Przemysław
Słowikowski, Patryk Wykrota, Łukasz Żok, Mateusz Siuda)
10.00 - rzut oszczepem mężczyzn, eliminacje, grupa A
10.05 - skok wzwyż kobiet, eliminacje
10.25 - sztafeta 4x100 m kobiet, eliminacje (Ewa Swoboda, Nikola Horowska,
Magdalena Stefanowicz, Marika Popowicz- Drapała, Klaudia Adamek, Martyna Kotwiła)
10.50 - 800 m kobiet, półfinały (Angelika Sarna, Anna Wielgosz, Adrianna Czapla)
11.10 - sztafeta 4x400 m mężczyzn, eliminacje (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński,
Szymon Dziuba, Maksymilian Klepacki, Mateusz Rzeźniczak, Tymoteusz Zimny)
11.15 - rzut oszczepem mężczyzn, eliminacje, grupa B
11.40 - sztafeta 4x400 m kobiet, eliminacje (Kinga Gacka, Małgorzata Hołub-Kowalik,
Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska)

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022 

>>> Program ME w Lekkoatletyce

>>> Tabela medalowa 

ME Monachium 2022

kp

Zobacz także

Zobacz także