Premier League: sensacyjna klęska Chelsea. West Ham osiada na dnie tabeli

2022-08-21, 17:09

Radość piłkarzy Leeds United. Foto: PAP/EPA/ANDREW YATES

Leeds United pokonało aż 3:0 londyńską Chelsea. Krótki występ w ekipie "Pawi" zaliczył reprezentant Polski Mateusz Klich. Grał też Łukasz Fabiański - jego West Ham przegrał 0:2 z Brighton.

Leeds rozpoczęło strzelanie w 33. minucie gry, kiedy piłkę do siatki londyńskiej ekipy skierował Aaronson. 4 minuty później było już 2:0 za sprawą Rodrigo Moreno. Faworyzowanych rywali w 69. minucie "dobił" Harrison.

Mateusz Klich nie miał dużego udziału w niespodziewanym zwycięstwie Leeds, ponieważ na murawę wszedł dopiero w 83. minucie, zastępując Aaronsona. Poza koszmarnym występem drużyny ze Stamford Bridge humory kibiców Chelsea dodatkowo popsuła czerwona kartka dla Khalidou Koulibaly'ego, którą nowy nabytek "The Blues" zobaczył w 84. minucie.

Z kolei fani Leeds mają powody do satysfakcji - po 3. kolejkach ich ulubieńcy zajmują wysokie 3. miejsce w tabeli. Chelsea jest dopiero 12.

Przegrał także inny londyński zespół - West Ham z Łukaszem Fabiańskim w bramce. "Młoty" uległy 0:2 na wyjeździe Brighton. Gole dla "Mew" zdobyli Mac Allister (w 22. minucie z rzutu karnego) i Trossard (66.). West Ham przegrał wszystkie mecze i zamyka tabelę. Brighton niespodziewanie zajmuje 4. lokatę.

Prawdziwy grad goli oglądali kibice w Newcastle, gdzie miejscowi zremisowali z Manchesterem City 3:3. "Sroki" prowadziły już 3:1, ale za sprawą goli Haalanda (61.) i Bernardo Silvy (64.) "Obywatele" zdołali wyrównać. Remis oznacza, że podopieczni Pepa Guardioli stracili prowadzenie w tabeli na rzecz Arsenalu. Ubiegłoroczni mistrzowie są wiceliderami Premier League.