Ekstraklasa: Raków zdominował rywali w końcówce. Legia rozbita w Częstochowie

2022-09-11, 19:35

Raków pewnie ograł Legię w meczu 9. kolejki. Foto: PAP/Waldemar Deska

Raków Częstochowa pokonał u siebie Legię Warszawa 4:0 w meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Ivi Lopez, Fabian Piasecki, a Bartosz Nowak popisał się dubletem.

Faul, rzut karny, gol

W 9. minucie Muci oddał strzał z dystansu, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki Kovacevicia. Nieco później kibice Rakowa domagali się podyktowania rzutu karnego, jednak Szymon Marciniak ostatecznie nie wskazał na "wapno".

W 20. minucie w szesnastce na murawę padł Ivi Lopez. Tym razem, po analizie VAR, podjęto decyzję o podyktowaniu rzutu karnego. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie zmieścił ją w siatce.

Bramka zmotywowała podopiecznych Marka Papszuna do dalszych ataków. Gutkovskis znalazł się sam na sam z Tobiaszem, jednak tym razem górą był golkiper Legii. Łotewski napastnik jeszcze przed przerwą otrzymał drugą szansę, jednak pomylił się z bliskiej odległości.

Trzy ciosy i nokaut

W drugiej połowie Raków zwolnił tempo gry, próbując ataku pozycyjnego, a Legia bezskutecznie szukała szansy na zdobycie gola wyrównującego.

W 79. minucie Sokołowski stracił piłkę w okolicach pola karnego "Wojskowych". Tę przejął Svarnas, po czym dograł ją do Nowaka. Pomocnik Rakowa pewnie pokonał Tobiasza i podwyższył prowadzenie "Medalików".

Ostateczne ciosy padły w doliczonym czasie. Trzecią bramkę dla częstochowian strzelił Piasecki, a chwilę później do siatki po raz drugi trafił Nowak, ustalając wynik spotkania.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ivi Lopez (30-karny), 2:0 Bartosz Nowak (79), 3:0 Fabian Piasecki (90), 4:0 Bartosz Nowak (90+2).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Fran Tudor, Stratos Svarnas. Legia Warszawa: Mattias Johansson, Bartosz Slisz.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 5 500.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Stratos Svarnas, Zoran Arsenic, Milan Rundic - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Szymon Czyż (65. Władysław Koczerhin), Patryk Kun - Mateusz Wdowiak (77. Bartosz Nowak), Ivi Lopez (77. Sebastian Musiolik) - Vladislavs Gutkovskis (61. Fabian Piasecki).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Rafał Augustyniak, Maik Nawrocki, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek (60. Maciej Rosołek), Ernest Muci (84. Blaz Kramer), Bartosz Slisz (84. Bartosz Kapustka), Josue, Makana Baku (46. Patryk Sokołowski) - Carlitos (79. Robert Pich).