more_horiz
Wiadomości

eWinner 1. liga: Cellfast Wilki Krosno z historycznym awansem. Ekstraliga nie dla Falubazu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 19:02
Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno awansowali do PGE Ekstraligi, co jest największym sukcesem w historii podkarpackiego klubu! W rewanżowym meczu finałowym eWinner 1. Ligi zespół z Podkarpacia przegrał na wyjeździe ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra 41:49, jednak o wyniku dwumeczu przeważyła 10-punktowa zaliczka ze spotkania w Krośnie. 
Mateusz Szczepaniak (z przodu) i Tobiasz Musielak mogą cieszyć się z awansu Cellfast Wilków Krosno do PGE Ekstraligi. Max Fricke (w środku) i jego Stelmet Falubaz Zielona Góra musi poczekać na powrót do elity
Mateusz Szczepaniak (z przodu) i Tobiasz Musielak mogą cieszyć się z awansu Cellfast Wilków Krosno do PGE Ekstraligi. Max Fricke (w środku) i jego Stelmet Falubaz Zielona Góra musi poczekać na powrót do elity Foto: Maciej Napora/East News

Spotkanie było emocjonujące do samego końca. Falubaz prowadził od drugiego wyścigu, ale musiał odrobić 10-punktową stratę z Krosna. Wilki przegrywały, jednak wynik dwumeczu niemal cały czas był na styku.

Zadecydowały ostatnie dwa biegu

Przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili 44:34 i o losach mistrzostwa 1. ligi oraz awansu do Ekstraligi musiały zadecydować wyścigi nominowane.

W biegu 14. został wykluczony lider Falubazu Max Fricke, który, według sędziego, nieprzepisowo zaatakował Mateusza Szczepaniaka. Obaj upadli na tor. Osamotniony Krzysztof Buczkowski w powtórce upadł na wejściu w pierwszy łuk. W następnej powtórce pojechał, ale to goście wygrali 4:2. Przy wyniku 46:38 to Wilki były bliżej awansu.

Ostatni wyścig to starcie Rohana Tungate'a i Piotra Protasiewicza z Vaclavem Milikiem i Andrzejem Lebiediewem.

Ściganie zakończyło się zwycięstwem Protasiewicza, ale za nim metę minął duet z Krosna. Ten remis dał Wilkom awans do Ekstraligi!

Wilki piszą historię 

Dla drużyny z Krosna sobotni awans jest historyczny - nigdy wcześniej żużlowcy z tego podkarpackiego miasta nie mieli okazji jeździć w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Falubaz, który przed rokiem spadł z PGE Ekstraligi, na powrót do grona najlepszych będzie musiał natomiast poczekać co najmniej rok dłużej. 

Rewanżowy mecz finałowy: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Cellfast Wilki Krosno 49:41.

W pierwszym meczu Wilki wygrały 50:40. Tym samym drużyna z Krosna wywalczyła awans do ekstraligi.

Punkty:

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Piotr Protasiewicz 11, Krzysztof Buczkowski 9, Rohan Tungate 7, Jan Kvech 7, Max Fricke 5, Maksym Borowiak 5, Antoni Mencel 5.

Cellfast Wilki Krosno: Andrzej Lebiediew 15, Vaclav Milik 10, Mateusz Szczepaniak 8, Tobiasz Musielak 4, Keynan Rew 3, Franciszek Karczewski 1, Krzysztof Sadurski 0.

Czytaj także:

Zdjęcie

/empe 

Zobacz także

Zobacz także