more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarek 2022: groźny rywal na drodze Polek. Lavarini: nie kalkulujemy, bo przed nami długi turniej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 16:31
Polki świetnie rozpoczęły siatkarski mundial, wygrywając trzy mecze z rzędu. Teraz na ich drodze staną groźne Dominikanki. - Sposób, w jaki rozpoczynamy te mistrzostwa, jest znakomitym punktem wyjściowym do kolejnych meczów - przyznał trener Biało-Czerwonych Stefano Lavarini.
Trener Stefano Lavarini jest zbudowany poziomem gry Polek i atmosferą, jaką udało się zbudować w ostatnich tygodniach
Trener Stefano Lavarini jest zbudowany poziomem gry Polek i atmosferą, jaką udało się zbudować w ostatnich tygodniachFoto: PAP/Piotr Nowak

Fenomenalny start Polek

Biało-Czerwone zanotowały świetny początek turnieju, wygrywając trzy mecze z rzędu. Na inaugurację pokonały Chorwację 3:1, a następnie bez straty seta wygrały z Tajlandią i Koreą Płd.

- Każde zwycięstwo, a więc również to jest dla nas bardzo ważne. W mistrzostwach świata chodzi przecież o to, żeby wygrywać i kolekcjonować punkty. Sposób, w jaki rozpoczynamy te mistrzostwa, jest znakomitym punktem wyjściowym do kolejnych meczów - przyznał po meczu trener Stefano Lavarini.

Trudny rywal na horyzoncie. "Mamy umowę"

Kolejnym rywalem Polek będzie Dominikana, która po dwóch zwycięstwach nad Koreą Płd. i Chorwacją po 3:0, w środę po dramatycznym pojedynku uległa Turcji 2:3.


- Oczywiście z zawodniczkami mamy taką umowę, że o następnym rywalu myślimy dopiero po zakończeniu poprzedniego spotkania. Nie kalkulujemy, bo przed nami długi turniej. Nasza grupa jest bardzo trudna. Przed nami jeszcze mecze z Dominikaną i Turcją, które już pokazały swoją jakość. Cieszy mnie atmosfera panująca w naszej drużynie, dziewczyny w każdym meczu dają z siebie wszystko - dodał szkoleniowiec Biało-Czerwonych.


Posłuchaj
00:36 Lavarini Korea Trener Stefano Lavarini jest zbudowany poziomem gry Polek i atmosferą, jaką udało się zbudować w ostatnich tygodniach (IAR)

 

- Dominikana to bardzo fizyczny zespół. Dlatego z pewnością wszystko, co przygotowaliśmy na Tajlandię i Koreę Południową w tym meczu zupełnie nie będzie miało zastosowania. Musimy stawić czoła zespołowi, który ma potężną siłę, duże umiejętności w ataku, niebezpieczny serwis, a poza tym stawia wysoki i szczelny blok - przyznał Lavarini.

Posłuchaj
00:35 Lavarini Dominikana Selekcjoner polskiej kadry, Stefano Lavarini przyznaje, że kolejny rywal Polek prezentuje zupełnie inny styl od dotychczasowych (IAR)

 

Mecz Polski z Dominikaną rozpocznie się o godz. 20.30. Wcześniej Korea zmierzy się z Tajlandią, a Turcja z Chorwacją.

Polskieradio24.pl

Czytaj także:

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także