more_horiz
Wiadomości

Wisła Kraków znalazła następcę Brzęczka? Asystent poprowadził trening

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 13:35
Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, jego miejsce zajmie doskonale znany kibicom "Białej Gwiazdy" Radosław Sobolewski.
Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków
Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły KrakówFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Wisła Kraków dobrze rozpoczęła rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Po pięciu kolejkach krakowianie mieli w dorobku 13 punktów i prowadzili w tabeli. Od tego momentu, w zespole zaczął się poważny kryzys.

W kolejnych siedmiu meczach, spadkowicz z Ekstraklasy wygrał tylko raz. W piątek Wisła Kraków uległa u siebie beniaminkowi Chojniczance Chojnice (0:1), a kibice nie szczędzili krytyki Jerzemu Brzęczkowi, domagając się dymisji szkoleniowca

Poniedziałkowy komunikat na stronie klubu nie pozostawił złudzeń. "Funkcję trenera Wisły Kraków przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze Klubu" - czytamy w krótkim tekście opublikowanym na oficjalnej stronie klubu.

Zdaniem Włodarczyka, dotychczasowy asystent Brzęczka - Radosław Sobolewski, przejmie teraz obowiązki pierwszego trenera Wisły. Klub poinformował do tej pory tylko o tym, że "Sobol" poprowadził poniedziałkowy trening.

Sobolewski przez lata występował w krakowskim klubie jako piłkarz (łącznie 231 występów) - zdobywając cztery tytuły mistrza Polski. Po zakończeniu kariery, od lipca 2016 do czerwca 2018, a następnie od lutego 2022, był członkiem sztabu szkoleniowego "Białej Gwiazdy". Jako pierwszy trener pracował w Wiśle Płock od sierpnia 2019 do kwietnia 2021 roku. W 62 meczach, wygrał 22 z nich, 15 zremisował, a w 25 "Nafciarze" schodzili z boiska pokonani. 

Posłuchaj
00:31 Przyczyn niepowodzeń Brzęczka szuka były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel, który w przeszłości pracował w krakowskiej Wiśle..mp3 Przyczyn niepowodzeń Jerzego Brzęczka szuka były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel, który w przeszłości pracował w krakowskiej Wiśle (IAR)

Posłuchaj
00:31 Sobolewski za Brzęczka?.mp3 Radosław Sobolewski następcą Jerzego Brzęczka w Wiśle Kraków? Zdaniem Engela, który współpracował z byłym reprezentantem Polski w krakowskiej Wiśle, to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu (IAR)

  

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także