more_horiz
Wiadomości

Startuje TAURON Junior Cup - Wielkie święto młodych piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 17:10
Już po raz czwarty energetyczny lider zaprasza dzieci do sportowego świętowania Dnia Niepodległości podczas turnieju piłkarskiego TAURON Junior Cup. Już w październiku na boiskach w Siemianowicach Śląskich, Krakowie i Wrocławiu odbędą się regionalne eliminacje. Wielki finał zaplanowany jest na 11 listopada, który odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie. Udział w turnieju jest bezpłatny.
Startuje TAURON Junior Cup
Startuje TAURON Junior CupFoto: TAURON

Poprzez takie przedsięwzięcia jak TAURON Junior Cup chcemy zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty czy odpowiedzialności za siebie i innych. Wartości te szczególnie zyskują na znaczeniu w czasach wojny wywołanej przez Rosję i związanych z nią kryzysów, które dotykają naszego społeczeństwa – mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Co istotne, na boiskach w turnieju spotkają się dzieci tak z metropolii jak i niewielkich miejscowości. Najlepsze drużyny otrzymają bony na zakup sprzętu sportowego – podkreśla prezes TAURONA.

W turnieju zmierzy się sto drużyn młodych piłkarzy z obszaru działania Grupy TAURON - od Zgorzelca po Gorlice. Do rywalizacji w tym roku staną dzieci z roczników 2013, 2014 i 2015. Zespoły zajmujące miejsca na podium każdorazowo liczyć mogą na atrakcyjne nagrody, które finansuje partner wydarzenia czyli Fundacja TAURON. Ubiegłoroczni  zwycięzcy z najstarszej kategorii wiekowej, młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla wyjechali na piłkarski obóz szkoleniowy na Maltę.

Życie to ruch, a ruch to energia. Najwięcej zaś życia, ruchu i energii wyzwala młodość. Stąd wspólny projekt firmy TAURON Polska Energia i Stowarzyszenia SIEMACHA pod nazwą TAURON Junior Cup. Po pandemii jesteśmy spragnieni bezpośredniego kontaktu, a turniej piłkarski z pewnością stworzy ku temu okazję. Wojna na Ukrainie napawa nas wielkim smutkiem, dlatego chcemy, aby z boisk piłkarskich, na których rozegramy mecze popłynęły życzenia pokoju i słowa otuchy dla naszych ukraińskich przyjaciół. Jak co roku nagrodą główną turnieju będzie wyjazd zwycięskiej drużyny na Maltę - Ks. Andrzej Augustyński, prezes zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA.

Tegoroczne eliminacje odbędą się: dla województwa śląskiego 8 października w Siemianowicach Śląskich, dla województwa małopolskiego 15 października w Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie i 22 października dla województw opolskiego i dolnośląskiego we wrocławskiej Hali Orbita. Z każdego z turniejów eliminacyjnych awans do Wielkiego Finału uzyska 8 najlepszych drużyn.

red/Informacja prasowa

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna Tauron

Zobacz także

Zobacz także