Ekstraklasa: Stal Mielec - Wisła Płock. Gol w końcówce meczu zapewnił podział punktów

2022-10-22, 16:57

Stal zremisowała z Wisłą Płock 1:1 w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Foto: PAP/Piotr Polak

Stal Mielec zremisowała u siebie z Wisłą Płock 1:1 w meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obie drużyny nie przegrały żadnego z czterech ostatnich spotkań ligowych.

Rzut karny zapewnił prowadzenie

Piłkarze Stali od pierwszych minut przystąpili do ataku na bramkę Wisły, choć to drużyna gości była częściej przy piłce. Już w 3. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie po tym, jak piłkę w polu karnym otrzymał Domański. Strzał pomocnika obronił jednak Kamiński.

Kilkanaście minut później arbiter pobiegł do monitora VAR, aby przeanalizować sytuację, w której Flis padł na murawę w polu karnym po starciu z Furmanem. W rezultacie sędzia wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Wlazło, który wyprowadził mielczan na prowadzenie.

Goście mogli doprowadzić do wyrównania w 25. minucie, jednak w sytuacji sam na sam Lewandowski został zatrzymany przez Mrozka.

Gol w końcówce i podział punktów

W drugiej połowie tempo gry spadło, a obie ekipy nie były w stanie złapać swojego rytmu. Z czasem przewaga Wisły zaczęła rosnąć. W 73. minucie gry Furman groźnie uderzył z dystansu, jednak dobrą interwencją popisał się Mrozek.

Końcówka spotkania była oblężeniem bramki gospodarzy. Jak się okazało - udanym. W pierwszej minucie doliczonego czasu piłkę dośrodkowywał Sekulski, a uderzenie Warchoła sprawiło, że golkiper Stali musiał w końcu skapitulować.

Podział punktów oznacza, że obie drużyny pozostają niepokonane od czterech spotkań ligowych. W tabeli Ekstraklasy Wisła plasuje się na trzeciej lokacie, a Stal - na piątej.

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Płock 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Wlazło (19-karny), 1:1 Damian Warchoł (90+1-głową)

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek, Krystian Getinger. Wisła Płock: Anton Krywociuk, Mateusz Szwoch, Adam Chrzanowski.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 4 412.

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Kamil Kruk, Piotr Wlazło, Marcin Flis - Fabian Hiszpański, Paweł Żyra, Maciej Wolski, Maciej Domański (70. Fryderyk Gerbowski), Krystian Getinger - Adam Ratajczyk (77. Mikołaj Lebedyński), Said Hamulic (84. Leandro).

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Anton Krywociuk (73. Piotr Tomasik), Adam Chrzanowski, Steve Kapuadi, Igor Drapiński (54. Kristian Vallo) - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch (73. Damian Warchoł), Dominik Furman, Miroslav Gono (54. Davo), Rafał Wolski - Mateusz Lewandowski (54. Łukasz Sekulski).

Wyniki meczów 14. kolejki i tabela Ekstraklasy:

2022-10-21:
Widzew Łódź - Miedź Legnica 1:0 (1:0)
2022-10-22:
Raków Częstochowa - Korona Kielce 1:0 (0:0)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
Pozostałe mecze kolejki
2022-10-23:
Warta Poznań - Górnik Zabrze (12.30, Grodzisk Wlkp.)
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok (15.00)
Cracovia Kraków - Lech Poznań (17.30)
2022-10-24:
Piast Gliwice - Radomiak Radom (18.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Miedź Legnica 13 1 3 9 12-23 6 -11
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze