La Liga: Osasuna - FC Barcelona. Czerwona kartka Roberta Lewandowskiego! Polak osłabił zespół

2022-11-08, 22:10

Robert Lewandowski w barwach FC Barcelony. Foto: Shutterstock.com/ph.FAB

Robert Lewandowski w 30. minucie zakończył spotkanie 14. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Osasuną 2:1.

Robert Lewandowski otrzymał drugą żółtą kartkę w 30. minucie meczu, a w konsekwencji czerwoną w spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Polak szybko musiał opuścić boisko, jednak nie przeszkodziło to jego drużynie w wygranej.

Osasuna - FC Barcelona. Czerwona kartka Roberta Lewandowskiego w wygranym meczu "Blaugrany"

Podopieczni Xaviego przegrywali od 6. minuty po bramce Rubena Garcii. Po kartce "Lewego" goście musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Wyrównującego gola dla "Dumy Katalonii" strzelił chwilę po przerwie Pedri. Drugiego dla przyjezdnych w końcówce meczu strzelił z kolei Raphinha.

FC Barcelona liderem tabeli

Ostatnie dni nie są udane dla Lewandowskiego. W poprzedniej serii polskie napastnik nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Almerią (2:0). Polski napastnik z 13 golami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców

W następnej kolejce "Blaugranę" czekają derby Barcelony z Espanyolem.

Liderem La Liga jest obecnie FC Barcelona, która ma o jeden mecz więcej niż Real Madryt.