more_horiz
Wiadomości

60. Rajd Barbórka: Mikołaj Marczyk najszybszy. Pewna wygrana w jubileuszowej edycji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 17:20
Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally2 Evo) wygrali w Warszawie 60. Rajd Barbórka, imprezę, która tradycyjnie kończy sezon sportów motorowych. Nie wystartował ośmiokrotny zwycięzca Kajetan Kajetanowicz, którego samochód nie przeszedł badania technicznego.
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk okazali się najlepsi w Rajdzie Barbórka
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk okazali się najlepsi w Rajdzie Barbórka Foto: Facebook.com/mikomarczyk95 (screen)
  • Mikołaj Marczyk wygrał aż sześć z pięciu odcinków specjalnych. Prowadził w klasyfikacji od pierwszego OS-u 
  • Kajetan Kajetanowicz, który wygrał osiem kolejnych Rajdów Barbórka, nie mógł wziąć udziału w imprezie. Nieoficjalnie faworyt rajdu nie posiadał dokumentów potwierdzających weryfikację klatki bezpieczeństwa w swoim aucie 

Drugie miejsce ze stratą 13,7 s zajął Wojciech Chuchała, a trzecie Marek Nowak (obaj Skoda Fabia Rally2 Evo) - strata 23,5.

Mikołaj Marczyk wygrał pięć z sześciu odcinków specjalnych, prowadził od początku imprezy. Drugie miejsce zajął tylko na trzecim odcinku Słomczyn 2, gdy minimalnie szybszy był Chuchała.

W rajdzie nie wystartował Kajetan Kajetanowicz, którego samochód nie został przez sędziów dopuszczony do startu ze względów bezpieczeństwa. Nieoficjalnie powodem był brak dokumentów potwierdzających weryfikację klatki bezpieczeństwa Skody Fabii.

Kajetanowicz był głównym kandydatem do zwycięstwa, w ubiegłych latach triumfował na Barbórce osiem razy z rzędu. Dla Marczyka to pierwsza wygrana w tej imprezie.

Czytaj także:

Mikołaj Marczyk (fot. Wiktoria Jurczewska/Polskie Radio Kierowców) Mikołaj Marczyk (fot. Wiktoria Jurczewska/Polskie Radio Kierowców)

/empe, PAP 

Zobacz także

Zobacz także