more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: zawody w Titisee-Neustadt pod znakiem zapytania. Decyzja w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 16:00
Na kolejny weekend zaplanowano kolejne zawody PŚ w skokach narciarskich, które mają się odbyć w niemieckim Titisee-Neustadt. - Jesteśmy gotowi w 90% - zapewnia jeden z działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), odpowiedzialny za kontrolę śniegu.
Skocznia Hochfirstschanze w niemieckim Titisee-Neustadt
Skocznia Hochfirstschanze w niemieckim Titisee-NeustadtFoto: print screen/YouTube/FIS Ski Jumping

Do zawodów na Hochfirstschanze pozostało jeszcze kilka dni (9-11 grudnia) i, mimo że tereny wokół skoczni są zielone, organizatorzy PŚ w Titisee-Neustadt zapewniają, że zgromadzony dotychczas śnieg powinien wystarczyć.

PŚ w Titisee-Neustadt pod znakiem zapytania? "Potrzebujemy jeszcze tylko trochę śniegu"

Optymistyczne nie są jednak prognozy pogody, wedle których nie ma szans na naturalny biały puch, który mógłby się pojawić w tej części Badenii-Wirtembergii.

- Po kontroli śniegu otrzymaliśmy zielone światło na 90% do organizacji zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Potrzebujemy jeszcze tylko trochę śniegu do pokrycia wybiegu. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona w niedzielę o godzinie 17:00! Jeśli zawody Pucharu Świata dojdą do skutku, 13 grudnia zaoferujemy trening wszystkim reprezentacjom - czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na "Berkutschi.com".

W programie zawodów PŚ w Titisee-Neustadt znalazły się konkursy kobiet i mężczyzn oraz pierwsza w tym sezonie zaplanowana rywalizacja drużyn mieszanych.

Dawid Kubacki liderem klasyfikacji generalnej PŚ w skokach


W klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki o pięć punktów wyprzedza Austriaka Stefana Krafta. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Norwegami i Polakami.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w szwajcarskim Engelbergu w dniach 17-18 grudnia. Będą to ostatnie zawody przed 71. edycją Turnieju Czterech Skoczni, który potrwa od 29 grudnia br. do 6 stycznia 2023 roku. 

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 


Program PŚ w Titisee-Neustadt
:

Piątek (9 grudnia)

10.00 - kwalifikacje mężczyzn
11.45 - konkurs indywidualny mężczyzn
15.00 - kwalifikacje kobiet

Sobota (10 grudnia)

11.45 - konkurs drużyn mieszanych

Niedziela (11 grudnia)

12.15 - konkurs indywidualny kobiet
14.30 - kwalifikacje mężczyzn
15.45 - konkurs indywidualny mężczyzn

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/Berkutschi.com/Skijumping.pl

Zobacz także

Zobacz także