more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: co z konkursami w Titisee-Neustadt? Organizatorzy podjęli decyzję!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 10:10
Jeszcze w ostatnim tygodniu nie było wiadomo, czy PŚ w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt dojdzie do skutku z powodu niekorzystnych prognoz meteorologicznych. Teraz organizatorzy podają, że ponad 60 skoczków i 40 skoczkiń weźmie udział w rywalizacji na Hochfirstschanze.
Organizatorzy podjęli decyzję w sprawie kolejnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt
Organizatorzy podjęli decyzję w sprawie kolejnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt Foto: FORUM/Eibner/imago sport

Do zawodów na Hochfirstschanze pozostało jeszcze kilka dni (9-11 grudnia), ale wciąż nie znamy oficjalnej kadry na konkursy w Titisee-Neustadt. W Niemczech ma wystąpić dziewięciu Polaków.

PŚ w Titisee-Neustadt otrzymał zielone światło

- Jesteśmy gotowi w 90% - zapewniał przed tygodniem jeden z działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), odpowiedzialny za kontrolę śniegu.

Jeszcze w sobotę organizatorzy rozpoczęli procedurę naśnieżania. Pokryto cały rozbieg i niemal zeskok obiektu w Titisee-Neustadt - poinformował portal "Skijumping.pl". W niedzielę zaś oficjalnie potwierdzono, że odbędą się konkursy PŚ na Hochfirstschanze.

W programie zawodów PŚ w Titisee-Neustadt znalazły się konkursy kobiet i mężczyzn oraz pierwsza w tym sezonie zaplanowana rywalizacja drużyn mieszanych.

Dawid Kubacki liderem klasyfikacji generalnej PŚ w skokach

W klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki o pięć punktów wyprzedza Austriaka Stefana Krafta. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Norwegami i Polakami.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w szwajcarskim Engelbergu w dniach 17-18 grudnia. Będą to ostatnie zawody przed 71. edycją Turnieju Czterech Skoczni, który potrwa od 29 grudnia br. do 6 stycznia 2023 roku. 

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 


Program PŚ w Titisee-Neustadt
:

Piątek (9 grudnia)

10.00 - kwalifikacje mężczyzn
11.45 - konkurs indywidualny mężczyzn
15.00 - kwalifikacje kobiet

Sobota (10 grudnia)

11.45 - konkurs drużyn mieszanych

Niedziela (11 grudnia)

12.15 - konkurs indywidualny kobiet
14.30 - kwalifikacje mężczyzn
15.45 - konkurs indywidualny mężczyzn

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/Skijumping.pl/Twitter

Zobacz także

Zobacz także