Puchar CEV: PGE Skra Bełchatów gra dalej! Kolejna wygrana z Narbonne

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 18:30
Siatkarze PGE Skry pokonali w Bełchatowie francuskie Narbonne Volley 3:2 (25:19, 22:25, 22:25, 25:20, 15:11) w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV i awansowali do kolejnej fazy. Ich kolejnym rywalem będzie turecki Galatasaray Stambuł lub Chenois Genewa ze Szwajcarii.
Siatkarze PGE Skry Bełchatów awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV
Siatkarze PGE Skry Bełchatów awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV Foto: PAP/Roman Zawistowski

W pierwszym spotkaniu polski zespół zwyciężył w Narbonie 3:0.

Francuzi postawili trudne warunki

W rewanżu przed własną publicznością podopiecznym trenera Joela Banksa nie poszło tak łatwo i szybko jak we Francji. Po dobrym w ich wykonaniu otwierającym secie (25:19), w dwóch kolejnych inicjatywę przejął zespół gości, który wygrywając dwukrotnie 25:22 przedłużył swoje nadzieje na awans.

Kluczowy w tej kwestii okazał się czwarty set, w którym zawodnicy PGE Skry przełamali swoje słabości, zwyciężyli dość pewnie 25:20 i byli pewni gry w ćwierćfinale. W tie-breaku również górą byli gospodarze.

Najwięcej punktów dla drużyny z Bełchatowa zdobyli Serb Aleksandar Atanasijević - 19 i Holender Dick Kooy – 15.

Piąty start PGE Skry w Pucharze CEV

Rywalem PGE Skry w 1/8 finału będzie turecki Galatasaray Stambuł lub Chenois Genewa ze Szwajcarii. W pierwszym meczu tych drużyn Chenois wygrał 3:2.

Klub z Bełchatowa do tej pory pięciokrotnie grał w Pucharze CEV. Najdalej doszedł do półfinału. W tej fazie rozgrywek w minionym sezonie bełchatowianie zostali wyeliminowani przez francuski Tours VB.