more_horiz
Wiadomości

MŚ piłkarzy ręcznych 2023: znamy finalistów. TERMINARZ, WYNIKI, TABELE

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 07:00
28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, których współgospodarzem jest Polska, potrwają od 11 do 29 stycznia. Biało-Czerwoni pożegnali się z turniejem na etapie fazy zasadniczej. Sprawdź terminarz, wyniki i tabele.
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku w Polsce i w Szwecji
Mistrzostwa świata w piłce ręcznej potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku w Polsce i w SzwecjiFoto: mat. prasowe/Handball23.com

Relacje z meczów MŚ piłkarzy ręcznych na antenie radiowej Jedynki. Zapraszamy na korespondencje Roberta Skrzyńskiego.


Terminarz i wyniki MŚ piłkarzy ręcznych 2023:

Grupa A (TAURON Arena, Kraków)

Chile - Iran 24:25
Hiszpania - Czarnogóra 30:25
Czarnogóra - Iran 34:31
Hiszpania - Chile 34:26
Iran - Hiszpania 22:35
Czarnogóra - Chile 35:33

M Z R P Bramki Pkt

1. Hiszpania 3 3 0 0 99:73 6 - awans
2. Czarnogóra 3 2 0 1 94:94 4 - awans
3. Iran 3 1 0 2 78:93 2 - awans
-------
4. Chile 3 0 0 3 83:94 0

Grupa B (Spodek, Katowice)

Francja - Polska 26:24
Arabia Saudyjska - Słowenia 19:33
Francja - Arabia Saudyjska 41:23 
Polska - Słowenia 23:32
Słowenia - Francja 31:35
Polska - Arabia Saudyjska 27:24

1. Francja 3 3 0 0 102:78 6 - awans
2. Słowenia 3 2 0 1 96:77 4 - awans
3. Polska 3 1 0 2 74:82 2 - awans
-------
4. Arabia S. 3 0 0 3 66:101 0

Grupa C (Scandinavium, Goeteborg)

Wyspy Zielonego Przylądka - Urugwaj 33:25 
Szwecja - Brazylia 26:18
Brazylia - Urugwaj 35:24
Szwecja - Republika Zielonego Przylądka 34:27
Urugwaj - Szwecja 12:47
Brazylia - Republika Zielonego Przylądka 30:28

1. Szwecja 3 3 0 0 107:57 6 - awans
2. Brazylia 3 2 0 1 83:78 4 - awans
3. R.Z.P. 3 1 0 2 88:89 2 - awans
-------
4. Urugwaj 3 0 0 3 61:115 0

Grupa D (Kristianstad Arena, Kristianstad)

Węgry - Korea Płd. 35:27 
Islandia - Portugalia 30:26
Portugalia - Korea Południowa 33:24 
Islandia - Węgry 28:30
Korea Południowa - Islandia 25:38
Portugalia - Węgry 27:20

1. Portugalia 3 2 0 1 85:74 4 - awans
2. Islandia 3 2 0 1 96:81 4 - awans
3. Węgry 3 2 0 1 85:82 4 - awans
------
4. Korea Płd. 3 0 0 3 76:105 0

Grupa E (Spodek, Katowice)

Niemcy - Katar 31:27 
Serbia - Algieria 36:27
Niemcy - Serbia 34:33 
Katar - Algieria 29:24
Algieria - Niemcy 21:37
Katar - Serbia 24:34

M Z R P Gole Pkt

1. Niemcy 3 3 0 0 102-81 6 - awans
2. Serbia 3 2 0 1 103-85 4 - awans 
3. Katar 3 1 0 2 80-89 2 - awans 
------
4. Algieria 3 0 0 3 72-102 0

Grupa F (TAURON Arena, Kraków)

Argentyna - Holandia 19:29 
Norwegia - Macedonia Płn. 39:27
Macedonia Północna - Holandia 24:34 
Norwegia - Argentyna 32:21
Holandia - Norwegia 26:27
Macedonia Północna - Argentyna 26:35

1. Norwegia 3 3 0 0 98-74 6 - awans 
2. Holandia 3 2 0 1 89-70 4 - awans 
3. Argentyna 3 1 0 2 75-87 2 - awans
------
4. Macedonia Płn. 3 0 0 3 77-108 0

Grupa G (Husqvarna Garden, Joenkoeping)

Maroko - USA 27:28
Egipt - Chorwacja 31:22 
Egipt - Maroko 30:19
Chorwacja - USA 40:22
USA - Egipt 16:35
Chorwacja - Maroko 36:24

1. Egipt 3 3 0 0 96-57 6 - awans
2. Chorwacja 3 2 0 1 98-77 4 - awans
3. USA 3 1 0 2 66-102 2 - awans 
------
4. Maroko 3 0 0 3 70-94 0

Grupa H (Malmoe Arena, Malmoe)

Bahrajn - Tunezja 27:27 
Dania - Belgia 43:28
Belgia - Tunezja 31:29
Dania - Bahrajn 36:21
Tunezja - Dania 21:34
Belgia - Bahrajn 28:30

1. Dania 3 3 0 0 113-70 6 - awans
2. Bahrajn 3 1 1 1 78-91 3 - awans
3. Belgia 3 1 0 2 87-102 2 - awans
------
4. Tunezja 3 0 1 2 77-92 1

FAZA ZASADNICZA

Grupa I (TAURON Arena, Kraków)

Iran - Słowenia 21:38
Francja - Czarnogóra 35:24
Hiszpania - Polska 27:23
Słowenia - Hiszpania 26:31 
Iran - Francja 29:41 
Czarnogóra - Polska 20:27
Czarnogóra - Słowenia 23:31 
Iran - Polska 22:26 
Hiszpania - Francja 26:28

1. Francja 5 5 0 0 165:134 10 - awans
2. Hiszpania 5 4 0 1 149:124 8 - awans
3. Słowenia 5 3 0 2 158:133 6
4. Polska 5 2 0 3 123:127 4
5. Czarnogóra 5 1 0 4 126:154 2
6. Iran 5 0 0 5 125:174 0

Grupa II (Scandinavium, Goeteborg)

Portugalia - Brazylia 28:28
Republika Zielonego Przylądka - Islandia 30:40
Szwecja - Węgry 37:28
Republika Zielonego Przylądka - Portugalia 23:35
Brazylia - Węgry 25:28 
Islandia - Szwecja 30:35 
Wyspy Zielonego Przylądka - Węgry 30:42 
Brazylia - Islandia 37:41 
Szwecja - Portugalia 32:30 

1. Szwecja 5 5 0 0 164:133 10 - awans
2. Węgry 5 3 0 2 148:147 6 - awans
3. Islandia 5 3 0 2 169:158 6
4. Portugalia 5 2 1 2 146:133 5
5. Brazylia 5 1 1 3 138:151 3
6. WZP 5 0 0 5 138:181 0

Grupa III (Spodek, Katowice)

Katar - Holandia 30:32 
Niemcy - Argentyna 39:19 
Norwegia - Serbia 31:28
Serbia - Argentyna 28:22 

Katar - Norwegia 17:30
Holandia - Niemcy 26:33
Katar - Argentyna 22:26 
Serbia - Holandia 32:30 
Niemcy - Norwegia 26:28 

1. Norwegia 5 5 0 0 148-118 10 - awans
2. Niemcy 5 4 0 1 163-133 8 - awans
3. Serbia 5 3 0 2 155-141 6
4. Holandia 5 2 0 3 143-141 4
5. Argentyna 5 1 0 4 107-150 2
6. Katar 5 0 0 5 120-153 0

Grupa IV (Malmoe Arena, Malmoe)

USA - Bahrajn 27:32 
Egipt - Belgia 33:28 
Dania - Chorwacja 32:32 
Bahrajn - Egipt 22:26 

Chorwacja - Belgia 34:26 
USA - Dania 24:33 
USA - Belgia 24:22 
Chorwacja - Bahrajn 43:32
Egipt - Dania 25:30

1. Dania 5 4 1 0 174-130 9 - awans
2. Egipt 5 4 0 1 150-118 8 - awans
3. Chorwacja 5 3 1 1 171-143 7
4. Bahrajn 5 2 0 3 137-160 4
5. USA 5 1 0 4 113-162 2
6. Belgia 5 0 0 5 132-164 0

PUCHAR PREZYDENTA IHF (rywalizacja o miejsca 25-32, Orlen Arena w Płocku)

Grupa 1

Chile - Arabia Saudyjska 26:23 
Urugwaj - Korea Południowa 30:37 
Chile - Urugwaj 34:24 
Arabia Saudyjska - Korea Południowa 23:34
Korea Płd. - Chile 26:33
Arabia Saudyjska - Urugwaj 28:27 

1. Chile 3 3 0 0 93:73 6
2. Korea Płd. 3 2 0 1 97:86 4
3. Arabia Saudyjska 3 1 0 2 74:87 2
4. Urugwaj 3 0 0 3 81:99 0

Grupa 2

Algieria - Macedonia Północna 25:40
Maroko - Tunezja 25:30 
Algieria - Maroko 27:28 
Macedonia Płn. - Tunezja 28:33
Tunezja - Algieria 30:25
Macedonia Płn. - Maroko 40:25

1. Tunezja 3 3 0 0 93-77 6
2. Macedonia Płn. 3 2 0 1 107-83 4
3. Maroko 3 1 0 2 78-97 2
4. Algieria 3 0 0 3 77-98 0

Mecz o 31. miejsce
25 stycznia: Urugwaj - Algieria 33:34

Mecz o 29. miejsce
25 stycznia: Arabia Saudyjska - Maroko 32:30

Mecz o 27. miejsce
25 stycznia: Korea Południowa - Macedonia Północna 33:36

Mecz o 25. miejsce

25 stycznia: Chile - Tunezja 26:38

Tunezja zdobyła Puchar Prezydenta IHF

FAZA PUCHAROWA

Ćwierćfinały (Ergo Arena, Gdańsk/Sopot oraz Tele2 Arena, Sztokholm)

25 stycznia
Francja - Niemcy (Gdańsk) 35:28
Szwecja - Egipt (Sztokholm) 26:22
Norwegia - Hiszpania (Gdańsk) 34:35 po dogr.
Dania - Węgry (Sztokholm) 40:23

Półfinały (Ergo Arena, Gdańsk/Sopot oraz Tele2 Arena, Sztokholm)

27 stycznia
Francja - Szwecja (Ergo Arena, Gdańsk/Sopot) 31:26
Hiszpania - Dania (Tele2 Arena, Sztokholm) 23:26

Mecz o 7. miejsce (Tele2 Arena, Sztokholm)

27 stycznia
Norwegia - Węgry 33:25
Niemcy - Egipt 35:34

29 stycznia
Egipt - Węgry

Mecz o 5. miejsce (Tele2 Arena, Sztokholm)

29 stycznia
Niemcy - Norwegia

Mecz o 3. miejsce (Tele2 Arena, Sztokholm)

29 stycznia
Szwecja - Hiszpania

FINAŁ (Tele2 Arena, Sztokholm) 

29 stycznia: FRANCJA - DANIA 

Szczegółowy plan gier podczas MŚ piłkarzy ręcznych 2023 w Polsce i Szwecji/fot.handball23.com Szczegółowy plan gier podczas MŚ piłkarzy ręcznych 2023 w Polsce i Szwecji/fot.handball23.com

red/Handball23.com

Zobacz także

Zobacz także