more_horiz
Wiadomości

TAURON Liga: Chemik Police zwolnił Marka Mierzwińskiego. "Nie można kierować się sentymentem"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 18:40
Na dzień przed rozpoczęciem drugiej rundy rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń Zarząd Grupy Azoty Chemika Police zwolnił trenera Marka Mierzwińskiego. W środowym meczu z CSM Targoviste drużynę poprowadzi Radosław Wodziński.
Chemik Police rozstał się z trenerem Markiem Mierzwińskim
Chemik Police rozstał się z trenerem Markiem MierzwińskimFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.c

Kryzys w Chemiku Police trwa od dawna. Widać to po grze zespołu. Kompletnie zawodzą dotychczasowe filary drużyny: Jovana Brkocevic-Canzian czy Iga Wasilewska. Do tego pozyskane przed sezonem rozgrywające Fabiola de Sousa i Lenka Oveckova nie grają na miarę oczekiwań. Toteż obrończynie tytułu mistrzyń Polski w krajowych rozgrywkach grają przeciętnie, a w Lidze Mistrzyń też nie spełniły wymagań. Przede wszystkim miały zdobyć sześć punktów w meczach z CSM Targoviste i Maricą Płowdiw. Tymczasem w Rumunii straciły jeden i dopiero rzutem na taśmę udało im się pokonać zespół z Targoviste.

Marek Mierzwiński nie jest już trenerem siatkarek Chemika Police

Na dodatek w ostatnim tygodniu policzanki przegrały trzy mecze z rzędu. Najpierw u siebie ligowy z ŁKS Commercecon (1:3), potem w Stambule z Eczacibasi (1:3), a na koniec w lidze z Developresem w Rzeszowie (1:3), przy czym dwa sety policzanki przegrały w uwłaczającym stosunku 12:25 i 10:25. Zarząd klubu nie wytrzymał i zwolnił z obowiązków pierwszego trenera Marka Mierzwińskiego.

- To trudna decyzja, ponieważ wszyscy wiemy, jak bardzo Marek jest związany z tym klubem, z tym regionem. Nie mogę jednak kierować się sentymentem. Po wielu konsultacjach uznałem, że formuła współpracy z Markiem w roli pierwszego trenera wygasła, musimy spróbować innego rozwiązania - przyznał prezes Chemika Paweł Frankowski w klubowym komunikacie.

Powtarza się sytuacja sprzed roku. Wówczas po słabych wynikach w TAURON Lidze i Lidze Mistrzyń zwolniony został Jacek Nawrocki. Na jego miejsce powołano ówczesnego asystenta – Marka Mierzwińskiego. Ten przebrnął przez ligowy play off bez porażki i dał Chemikowi dziesiąty tytuł mistrzyń Polski. Zawodniczki wychwalały go przede wszystkim za zjednoczenie zespołu i doskonałą atmosferę w drużynie.

Posłuchaj
00:40 Prezes Chemika.mp3 Prezes polickiego klubu Paweł Frankowski nie ukrywa, że była to dla niego wyjątkowa trudna decyzja (IAR)

Trener "od zawsze"

Mierzwiński w Chemiku jest niemal "od zawsze", głównie asystował pierwszym trenerom. Pracował też jako główny trener w innych zespołach na niższych szczeblach rozgrywkowych, m.in. Zawiszy Sulechów. Z komunikatu Chemika nie wynika, że opuści on klub. Nie będzie pełnił jednak roli głównego trenera. Jego następcę poznamy w ciągu kilku dni.

Jednak już w środę w szczecińskiej Netto Arenie Chemiczki rozpoczną rundę rewanżową rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń. Rywalkami będą Rumunki z CSM Targoviste. Policzanki „mają obowiązek” wygrać ten mecz bez straty punktu. To spotkanie zadecyduje o awansie do fazy pucharowej rozgrywek europejskich. Później w rozgrywkach ligowych chemiczki zmierzą się z potencjalnie słabszymi rywalami. Nowy trener będzie miał więc łagodny start w pracy z drużyną.

Posłuchaj
00:34 Wodziński.mp3 Radosław Wodziński przyznaje, że może w tej wyjątkowej sytuacji liczyć na pomoc całego sztabu szkoleniowego (IAR)

Spotkanie Chemik – CSM Targoviste zaplanowane jest na środę 18 stycznia, godz. 18.


Czytaj także
:

red/PAP/IAR

Zobacz więcej na temat: Chemik Police Siatkówka SPORT

Zobacz także

Zobacz także