more_horiz
Wiadomości

Były trener polskich siatkarzy wraca do pracy. Daniel Castellani poprowadzi reprezentację siatkarek Argentyny

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 10:35
Były trener reprezentacji polski siatkarzy i kilku zespołów klubowych Daniel Castellani poprowadzi kadrę siatkarek Argentyny. 61-letni Argentyńczyk podpisał sześcioletni kontrakt i po raz pierwszy w karierze prowadzić będzie drużynę kobiet.
Daniel Castellani poprowadzi reprezentację siatkarek Argentyny
Daniel Castellani poprowadzi reprezentację siatkarek ArgentynyFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

Były wybitny zawodnik (brąz MŚ 1982 i IO 1988) rozpoczynał trenerską przygodę jako szkoleniowiec męskiej drużyny Argentyny (1993-1999).

Daniel Castellani trenerem reprezentacji Argentyny siatkarek

Pierwszym sprawdzianem Castellaniego, który na co dzień pracuje w męskim klubie Fenerbahce Stambuł, w nowej roli będą Igrzyska Panamerykańskie. Zawody odbędą się w stolicy Chile - Santiago w październiku.

- Jestem naprawdę szczęśliwy i dumny. Prowadzenie zespołu +Las Panteras+ to dla mnie coś unikatowego i jednocześnie ogromne wyzwanie - powiedział Castellani cytowany na stronie insidethegames.biz.

61-latek będzie także pełnił funkcję trenera-koordynatora kadr młodzieżowych Argentyny.

W Polsce pracował od 2006 r., prowadząc do sukcesów na krajowych i zagranicznych parkietach Skrę Bełchatów przez trzy lata, a następnie reprezentację. Biało-Czerwoni zdobyli pod jego wodzą mistrzostwo Europy w 2009 roku, choć w zespole nie było kontuzjowanych gwiazd: Sebastiana Świderskiego, Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego. Był to pierwszy medal Polaków po 26 latach (srebro 1983).

W latach 2012-13 prowadził zespół ZAKSY Kędzierzyn Koźle, a ostatnio w PlusLidze Indykpolu AZS Olsztyn (2020-2021). W maju 2021, mimo ważnej umowy, poprosił klub o rozwiązanie kontraktu ze względu na otrzymanie intratnej propozycji. Klub z Olsztyna zgodził się, a Argentyńczyk przeniósł się do Fenerbahce, gdzie pracuje do dziś.

red/PAP/IAR


Zobacz więcej na temat: Siatkówka SPORT

Zobacz także

Zobacz także