more_horiz
Wiadomości

PŚ w lotach narciarskich: Thurnbichler odkrył karty! Pięciu Polaków w Bad Mitterndorf

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 20:07
Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę na PŚ w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Na skoczni w Kulm wystąpi pięciu Polaków, na czele z liderem klasyfikacji generalnej PŚ Dawidem Kubackim. 
Dawid Kubacki będzie bronił pozycji lidera na skoczni w Kulm, podczas inauguracji PŚ w lotach narciarskich
Dawid Kubacki będzie bronił pozycji lidera na skoczni w Kulm, podczas inauguracji PŚ w lotach narciarskichFoto: FORUM/LISI NIESNER/Reuters

Zawody w Bad Mitterndorf zainaugurują Puchar Świata w lotach. W tym sezonie odbędzie się sześć konkursów indywidualnych i jeden drużynowy. Oprócz tych na Kulm zaplanowano także rywalizację w Vikersund (18-19 marca) oraz w Planicy (31 marca - 2 kwietnia), gdzie tradycyjnie nastąpi zakończenie sezonu.

PŚ w lotach narciarskich. Pięciu Polaków w Bad Mitterndorf

Podczas zawodów na mamuciej skoczni w Kulm zobaczymy pięciu Polaków. Trener kadry Thomas Thurnbichler zdecydował się na piątkę Biało-Czerwonych: Dawid Kubacki, Kamil StochPiotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny

klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki ma już tylko 48 punktów przewagi nad Halvorem Egnerem Granerudem. W niedzielę w Sapporo Polak po raz pierwszy w tym sezonie uplasował się poza czołową szóstką; był 11. Norweg natomiast od wygranego Turnieju Czterech Skoczni jest w świetnej formie. Na podium stał w ośmiu ostatnich konkursach, a cztery z nich wygrał.

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 


Program PŚ w lotach w Bad Mitterndorf
:

piątek, 27 stycznia

11.00 - oficjalny trening
13.00 - kwalifikacje

sobota, 27 stycznia

13.00 - seria próbna
14.15 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 29 stycznia

12.45 - kwalifikacje
14.15 - pierwsza seria konkursowa

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/Twitter/PAP

Zobacz także

Zobacz także