more_horiz
Wiadomości

PKN Orlen zostaje w Formule 1. Koncern ma nowego partnera

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 11:49
PKN Orlen będzie nowym Partnerem Głównym rywalizującego w mistrzostwach świata Formuły 1 teamu AlphaTauri - zapowiedziano w komunikacie. Do tej pory firma współpracowała z Alfa Romeo, z Robertem Kubicą w roli kierowcy testowego.
PKN Orlen kończy współpracę z Alfa Romeo. Teraz czas na AlphaTauri
PKN Orlen kończy współpracę z Alfa Romeo. Teraz czas na AlphaTauriFoto: PAP/DPA/HOCH ZWEI

Orlen jest związany z F1 od 2019 roku. Najpierw był sponsorem Williamsa, w którego barwach - choć bez sukcesów - startował Kubica. Później koncern związał się z Alfa Romeo i był sponsorem tego teamu do końca poprzedniego sezonu.

W 2023 Orlen wspierać będzie AlphaTauri, którego kierowcami wyścigowymi będą Japończyk Yuki Tsunoda i Holender Nyck de Vries.

"Blisko połowa przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży za granicą. Dlatego konsekwentnie stawiamy na sponsoring sportowy, którego filarem jest obecność w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej. Dzięki tej ekspozycji docieramy do setek milionów kibiców na całym świecie i budujemy spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą" – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

W ubiegłym sezonie AlphaTauri zgromadziło 35 punktów i zajęło dziewiątą pozycję w gronie 10 teamów startujących w mistrzostwach świata.

Kolejny sezon rozpocznie się 5 marca od Grand Prix Bahrajnu. Na razie nie wiadomo, jaką rolę odegra w nim Kubica. Jedyny Polak w historii F1 ma dopiero wkrótce ogłosić swoje plany na 2023 rok. W poprzednim sezonie skupiał się przede wszystkim na udziale w wyścigach długodystansowych.


Czytaj także
:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także