more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Marc Gual dołączy do Legii Warszawa? "Chcę zdobywać tytuły"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 11:25
Choć trwa jeszcze zimowe okno transferowe, Legia Warszawa planuje już transfery kolejny sezon. Według najnowszych doniesień, klub ze stolicy wzmocni napastnik Jagiellonii Białystok, Marc Gual.
Marc Gual - nowy napastnik Legii?
Marc Gual - nowy napastnik Legii?Foto: PAP/Artur Reszko

Marc Gual - Legia "dopina" letni transfer

Legia Warszawa po nieudanym ligowym sezonie 2021/2022, zamierza wrócić na ligowy szczyt. Zespół, który w ostatnich dziesięciu sezonach aż siedmiokrotnie zostawał mistrzem Polski, pracuje w tym celu nad kolejnymi wzmocnieniami. 

Nowym nabytkiem klubu ma zostać Marc Gual, wyróżniający się zawodnik polskiej Ekstraklasy. Hiszpański napastnik pojawił się w Polsce po rosyjskiej agresji na Ukrainę - dołączył do Jagiellonii na zasadzie wypożyczenie z Dnipra Dniepropietrowsk. 

Hiszpan zagrał w siedmiu meczach minionego sezonu, w których strzelił trzy gole, kluczowe dla utrzymania Jagiellonii w najwyższej klasie rozgrywkowej. Świetną dyspozycję potwierdza w trwających rozgrywkach - ma już na koncie 8 bramek, dzięki czemu jest czołowym strzelcem ligi. 

Dobra dyspozycja zawodnika, któremu latem wygasa kontrakt z ukraińskim zespołem, nie uszła uwadze dyrektora sportowego Legii, Jacka Zielińskiego. 

Legia da mu tytuły?

Sam zainteresowany, który wystąpił w programie Canal+ Sport "TurboKozak", zadeklarował chęć dołączenia do Legii.

- Chcę zdobywać tytuły, a Legia to dobry zespół, by to robić - powiedział Bartoszowi Ignacikowi.

Dziennikarz tygodnika "Piłka Nożna" Paweł Gołaszewski potwierdził na Twitterze, że Gual dołączy do klubu z Łazienkowskiej latem.

Legia Warszawa odpala bombę transferowa w letnim oknie! Marc Gual za pół roku przeprowadzi się do stolicy! Kosmiczny ruch Jacka Zielińskiego - napisał Gołaszewski.

Kontrakt z Legią w najbliższym czasie podpisze również inny napastnik, wracający do warszawskiej drużyny Tomas Pekhart. Czech w sezonie 2020/2021 był królem strzelców Ekstraklasy.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także