more_horiz
Wiadomości

Łukasz Piszczek wrócił do gry po ponad roku. "Doceniam każdą minutę"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 11:18
Łukasz Piszczek wrócił na boisko po 14 miesiącach pauzy z powodu kontuzji stawu skokowego. Były reprezentant Polski, który ostatnio łączony jest z dołączeniem do sztabu selekcjonera Fernando Santosa, zagrał w sparingu trzecioligowego LKS-u Goczałkowice-Zdrój.
Łukasz Piszczek wrócił na boisko po 14 miesiącach
Łukasz Piszczek wrócił na boisko po 14 miesiącach Foto: PAP/Andrzej Grygiel/Instagram
  • W połowie 2021 roku Łukasz Piszczek zdecydował się opuścić Borussię Dortmund i wrócić w rodzinne strony
  • Z powodu urazu nie grał jednak w barwach klubu z Goczałkowic przez ponad rok
  • Piszczek jest łączony z pracą w sztabie nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa

W połowie 2021 roku Łukasz Piszczek po jedenastu latach rozstał się z Borussią Dortmund i wrócił do macierzystego klubu z Goczałkowic.

66-krotny reprezentant Polski po kilku miesiącach nabawił się poważnej kontuzji. Od listopada 2021 roku był wyłączony z gry z powodu urazu stawu skokowego.

Przez ponad rok prawy obrońca nie pojawiał się na murawie, lecząc skutki urazu. 37-latek poinformował w mediach społecznościowych, że jego pauza dobiegła końca.

"W sobotę miałem przyjemność znowu pojawić się na boisku. 14 miesięcy trwał mój rozbrat z boiskiem, doceniam każda kolejną minutę, którą mogę na nim spędzić, jednocześnie dalej z pokorą pracuję, aby jak najdłużej wytrwać na zielonej murawie, ponieważ uraz, z jakim się mierzyłem nie był i nie jest łatwy do okiełznania" - napisał Łukasz Piszczek na Instagramie.

Powrót defensora do gry z pewnością pomoże jego drużynie w marszu w górę tabeli. Po rundzie jesiennej LKS Goczałkowice-Zdrój zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli grupy III trzeciej ligi. Rozgrywki zostaną wznowione w marcu.

Niewykluczone jednak, iż Łukasz Piszczek nie będzie mógł zbyt często pomagać drużynie na boisku. Były gwiazdor Borussii Dortmund jest bowiem łączony z objęciem funkcji asystenta nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa.


Czytaj także:


/empe

Zobacz także

Zobacz także