more_horiz
Wiadomości

PŚ w Willingen: kwalifikacje przełożone. Silny wiatr storpedował rywalizację

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 18:51
Na godzinę 14.45 w sobotę przełożono piątkowe kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Miały się one rozpocząć o godz. 18.15. Wcześniej silny wiatr spowodował również odwołanie drugiej serii konkursu drużyn mieszanych.
Skocznia w Willingen
Skocznia w WillingenFoto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Piątkowe zawody mikstów wygrali Norwegowie przed Austriakami i Niemcami. Polacy nie wzięli udziału w konkursie drużyn mieszanych.

W sobotnich kwalifikacjach weźmie udział sześciu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 16:10. W ubiegłym sezonie w konkursach indywidualnych na Muehlenkopfschanze triumfowali Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz Norweg Marius Lindvik. Oficjalnym rekordzistą skoczni jest Klemens Murańka. Reprezentant Polski podczas ubiegłorocznych kwalifikacji w Willingen poszybował na odległość 153 metrów. W dzisiejszej serii treningowej jeszcze dalej skoczył Słoweniec Ziga Jelar, który uzyskał rezultat 154,5 metra. Z kolei w zawodach mieszanych Timi Zajc zanotował aż 161,5 m, ale nie ustał skoku.

klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Granerud, a trzeci jest Słoweniec Anze Lanisek. W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 

Program PŚ w Willingen:

Sobota, 4 lutego

14.45 - kwalifikacje

16.10 - konkurs indywidualny

Niedziela, 5 lutego

14.30 - kwalifikacje

16.00 - konkurs indywidualny

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

bg

Zobacz także

Zobacz także