more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Timi Zajc po groźnym upadku. Słoweniec bliski poważnej kontuzji

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 21:38
Do groźnego upadku doszło podczas piątkowego konkursu drużyn mieszanych w Willingen. Słoweniec Timi Zajc oddał skok na odległość 161.5 metra, który zakończył się groźnie wyglądającym upadkiem.
Groźny upadek Timiego Zajca wystraszył wszystkich widzów piątkowego konkursu
Groźny upadek Timiego Zajca wystraszył wszystkich widzów piątkowego konkursuFoto: shutterstock.com;Twitter/Eurosport_PL

Z powodu warunków atmosferycznych, konkurs przerwano po pierwszej serii, która przedłużała się ze względu na zbyt silny wiatr i trwała około 90 minut.


Najdalszy skok oddał Timi Zajc. Słoweniec uzyskał 161,5 m, ale nie ustał tej próby i odjęto mu aż 25,2 pkt za wiatr pod narty. Rozmiar Muehlenkopfschanze wynosi 147 m, a rekordzistą skoczni jest Klemens Murańka - 153 m. Upadek słoweńskiego skoczka wyglądał bardzo groźnie, zwłaszcza, że zawodnik w ostatnim etapie skoku wyraźnie "opuścił" sylwetkę, aby nie ryzykować jeszcze groźniejszej kontuzji.

Timi Zajc mógł być właśnie zbierany z trybun obok skoczni. Zawodnik był pasażerem prędkości i wiatru. Masa szczęścia. Masa… - napisał Dominik Formela z portalu Skijumping.pl, ekspert Eurosportu.

- Z Timim jest wszystko w porządku. Obeszło się bez poważniejszych konsekwencji - uspokoił trener słoweńskiej kadry, Robert Hrgota.

Dobre informacje przekazał też Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata. 

-  Od razu dostałem informację, że nie ma szczególnych problemów z kolanami, ale odczuwał trochę bólu w plecach, ponieważ lądował na tylnej części ciała. Rozmawiałem z Robertem Hrgotą, trenerem Słoweńców i wygląda na to, że Timi czuje się dobrze - powiedział w rozmowie z portalem skijumping.pl.

Na godzinę 14.45 w sobotę przełożono również zaplanowane na piątek kwalifikacje do indywidualnego konkursu.

Program PŚ w Willingen:

Sobota, 4 lutego

14.45 - kwalifikacje

16.10 - konkurs indywidualny

Niedziela, 5 lutego

14.30 - kwalifikacje

16.00 - konkurs indywidualny

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

kp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także