more_horiz
Wiadomości

Orlen Cup 2023: Ewa Swoboda chce zbliżyć się do rekordu życiowego. "Muszę się odegrać"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 13:52
- Chciałabym zbliżyć się do życiówki, a może nawet ją pobić. Czy to się uda? Nie wiem, nie obiecuję, ale postaram się - zadeklarowała Ewa Swoboda, która w sobotę będzie gwiazdą biegu na 60 metrów podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi.
Ewa Swoboda będzie gwiazdą biegu na 60 metrów podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi
Ewa Swoboda będzie gwiazdą biegu na 60 metrów podczas mityngu Orlen Cup w ŁodziFoto: PAP/Tom Weller

- Zawsze mi się tu dobrze biegało i atmosfera mnie niosła. Rok temu było fantastycznie. Słyszałam, że w hali ma być sześć tysięcy ludzi, więc atmosfera powinna być fantastyczna. Bardzo się cieszę i wszystkich zapraszam - zaznaczyła lekkoatletka.

W tym sezonie Swoboda startowała w zaliczanych do cyklu World Athletics Indoor Tour mityngach w Karlsruhe i Duesseldorfie. W tych pierwszych zawodach dwukrotnie uzyskała czas 7,09. W finale wyprzedziła ją tylko utytułowana Brytyjka Dina Asher-Smith - 7,04.

- Sezon już zaczęłam, na razie spokojnie, ale liczę, że tutaj w Łodzi będzie najlepiej - podkreśliła rekordzistka Polski w biegu na 60 m.

W ubiegłym roku sprinterka zajęła czwarte miejsce na 60 m podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Była również tuż za podium na 100 m w ME w Monachium. Natomiast w 2021 roku nie wystąpiła w HME w Toruniu ze względu na zakażenie koronawirusem.

- Chcę biegać szybko, bo muszę się odegrać ze ubiegłoroczny Belgrad i mistrzostwa Europy w Toruniu - stwierdziła sprinterka.

Mityng Orlen Cup rozpocznie się o godzinie 15.40. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią skoczkowie o tyczce. Imprezę zwieńczą finały biegów na 60 metrów mężczyzn oraz kobiet. Ten ostatni, który chce wygrać Ewa Swoboda, zaplanowany jest na godz. 19.07.

Czytaj także:

red/PAP

Zobacz także

Zobacz także