more_horiz
Wiadomości

MŚ juniorów w skokach: Biało-Czerwoni wywalczyli srebro! Zwycięstwo Austriaków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 07:37
Reprezentacja Polski w składzie Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler. Złoto zapewnili sobie Austriacy, a podium uzupełnili Słoweńcy.
Biało-Czerwoni sięgneli po srebrny medal
Biało-Czerwoni sięgneli po srebrny medalFoto: PAP/Grzegorz Momot

Koniec posuchy. Biało-Czerwoni wywalczyli srebro

Polska czwórka w składzie Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas była wymieniana w gronie kandydatów do medalu. 

Emocji nie brakowało do samego końca. Wróbel skoczył 94 metry, a Joniak 98,5 m. Tomasiak i Habdas wylądowali na 99. metrze. Po pierwszej serii Biało-Czerwoni byli pierwsi - ex aequo z Austriakami.

W drugiej części konkursu Wróbel uzyskał 92,5 m, a Joniak powtórzył swój rezultat. Skoki Tomasiaka (97 m) i Habdasa (99 m) ostatecznie zapewniły srebro. Do zwycięskich Austriaków zabrakło 5,8 pkt. Podium uzupełnili Słoweńców

Dla reprezentacji Polski to czternasty w historii krążek w skokach narciarskich na mistrzostwach świata juniorów i pierwszy od 2014 roku. Wtedy w Predazzo po złoto sięgnęła czwórka w składzie Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Krzysztof Biegun.

Posłuchaj
00:38 Joniak MŚ skoki Walczyliśmy nie tylko z rywalami, ale i z pogodą, powiedział jeden z naszych wicemistrzów - Klemens Joniak (IAR)

 

W niedzielę odbędzie się jeszcze konkurs drużyn mieszanych. W konkursie kobiet Polki zajęły ósmą lokatę, wyprzedzając Finki. 

Sześciu Polaków w Willingen. Kubacki zrewanżuje się Granerudowi?

W kadrze Thomasa Thurnbichlera znaleźli się: Dawid KubackiKamil StochPiotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. W Willingen ze względów zdrowotnych zabraknie za to Polek.

klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Granerud, a trzeci jest Słoweniec Anze Lanisek. W Pucharze Narodów Polska ustępuje jedynie Austrii, a trzecia jest Norwegia z dwoma "oczkami" straty do Biało-Czerwonych.

W 44. edycji Pucharu Świata zaplanowano łącznie 39 konkursów - 32 indywidualne, pięć drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych, oraz nowość - dwie rywalizacje duetów. Wydarzeniem będzie powrót cyklu do USA po 19 latach - na luty zaplanowano zmagania w Lake Placid. PŚ w sezonie 2022/2023 zakończy się tradycyjnie 2 kwietnia na Letalnicy w Planicy. 

Program PŚ w Willingen:

Piątek, 3 lutego

konkurs drużyn mieszanych

Sobota, 4 lutego

kwalifikacje i konkurs indywidualny

Niedziela, 5 lutego

14.30 - kwalifikacje
16.00 - konkurs indywidualny

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/Twitter/FIS

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także