more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Granerud wycofa się ze startów? Duża szansa dla Dawida Kubackiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 13:42
Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvor Egner Granerud może opuścić konkursy w rumuńskim Rasnovie. Jeżeli Norweg rzeczywiście zrezygnuje ze startów, przed drugim w zestawieniu PŚ Dawidem Kubackim otworzy się szansa na zmniejszenie dystansu do Norwega.
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner GranerudFoto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Początek sezonu należał do Kubackiego, który szybko objął prowadzenie w "generalce". W ostatnich tygodniach Polak był jednak oddać palmę pierwszeństwa Norwegowi, który w ostatnich sześciu konkursach na swoim koncie zgromadził aż 560 punktów, podczas gdy Kubacki uzbierał zaledwie 188 "oczek".

Obecnie Granerud ma nad Polakiem 238 pkt przewagi nad Kubackim. To spory zapas, ale nie niemożliwy do odrobienia, tym bardziej, że Norweg może wycofać się z konkursów w Rasnovie, o czym w norweskich mediach poinformował dyrektor tamtejszej kadry skoczków.

- Halvor jest w takiej formie, że zamierza "mocno uderzyć" w Lake Placid i zdobyć dodatkowe punkty w PŚ, tak aby później zrobić bezpieczną przerwę na przygotowania do MŚ. Przewaga w klasyfikacji generalnej PŚ pozwala mu na taki manewr i na odpuszczenie konkursów w Rumunii, a MŚ stają się dla niego celem głównym – powiedział na łamach dziennika "Verdens Gang" szef norweskich skoków Clas Brede Brathen.

Zawody w Rasnovie zaplanowano w dniach 18-19 lutego. W Rumunii odbędzie się konkurs indywidualny oraz zawody w nowej formule duetów - każdy kraj wystawi po dwóch zawodników, którzy będą rywalizować w trzech seriach.Przedtem jednak skoczkowie udadzą się do Lake Placid, gdzie w najbliższy weekend (11-12 lutego) zmierzą się w dwóch konkursach indywidualnych i jednych zmaganiach duetów.

"Kamiland" - królestwo mistrza Stocha:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

bg

Zobacz także

Zobacz także