more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Vital Heynen: dochodzą do nas informacje o całych drużynach siatkarskich, które zaginęły

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 12:06
Vital Heynen, były selekcjoner Biało-Czerwonych, prowadzi aktualnie żeński zespół Nilufer Belediyespor. - Dochodzą do nas informacje o całych drużynach siatkarskich, które zaginęły - przyznał w rozmowie z Sarą Kalisz z TVP Sport.
Vital Heynen prowadzi jedną z tureckich drużyn
Vital Heynen prowadzi jedną z tureckich drużynFoto: PAP/EPA

Turcja walczy ze skutkami tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj wczesnym ranem w poniedziałek. Około 6 tysięcy budynków zawaliło się w Turcji w wyniku wstrząsów, a w miastach Gaziantep i Hatay w gruzach są całe dzielnice.

W kraju przebywa Vital Heynen, były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji, a obecnie trener żeńskiej drużyny Nilufer Belediyespor.

- Dochodzą do nas informacje o całych drużynach siatkarskich, które zaginęły - przyznał w rozmowie z Sarą Kalisz z TVP Sport.

Belg podkreślił, że w całym kraju sport zszedł na drugi plan. Prezydent Turcji Recep Erdogan ogłosił siedem dni żałoby narodowej.

- Wczoraj podczas treningu dostałem informację, że wszystkie aktywności sportowe są zawieszone na czas nieokreślony. Sam ten fakt uświadomił mi, że ta tragedia będzie miała jeszcze większe rozmiary niż na początku myślano. Kiedy rząd podejmuje takie kroki, sprawa jest niewyobrażalnie trudna - dodał.

Były trener Biało-Czerwonych przyznał, że najtrudniejsze jest poczucie bezsilności wobec tej wielkiej tragedii.

- Rozmawiam z moimi zawodniczkami, ale w tym momencie siatkówka nie jest najważniejszą rzeczą w ich życiach. Rzecz jasna dołączymy do pomocy poszkodowanym, ale nic nie zmieni poczucia niemocy. To olbrzymia tragedia - powiedział Heynen.

Czytaj również:

red/TVPSPORT.pl

Zobacz także

Zobacz także