more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: Belgowie mają nowego selekcjonera. Tedesco zastąpi Martineza

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:05
Belgijska federacja ogłosiła, że nowym selekcjonerem tamtejszych piłkarzy będzie Domenico Tedesco. Niemiec włoskiego pochodzenia zastąpił na tym stanowisku Hiszpana Roberto Martineza, który zrezygnował po nieudanym mundialu w Katarze, a obecnie jest selekcjonerem Portugalii.
Domenico Tedesco ostatnio był trenerem RB Lipsk
Domenico Tedesco ostatnio był trenerem RB Lipsk Foto: Forum/imago sport/osnapix

Domenico Tedesco ostatnio prowadził RB Lipsk, z którym w ubiegłym sezonie wywalczył Puchar Niemiec. We wrześniu został jednak zwolniony z saksońskiego klubu, ale łączył go z nim kontrakt.

Belgowie mają nowego selekcjonera

Według informacji agencji Reutera, szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził też m.in. Schalke 04 i Lokomotiw Moskwa, musiał negocjować z władzami RB Lipsk porozumienie w sprawie rozwiązania umowy. Jednym z jej zapisów była bowiem ewentualna premia za mistrzostwo Niemiec.

W środę okazało się, że strony doszły do porozumienia. Belgijska federacja oficjalnie bowiem ogłosiła, że Domenico Tedesco będzie nowym selekcjonerem "Czerwonych Diabłów".

Tedesco będzie musiał pogodzić zwaśnioną drużynę, którą w ostatnich latach rozsadzały konflikty wewnętrzne. Nowy selekcjoner Belgów będzie musiał też radzić sobie bez dotychczasowego kapitana Edena Hazarda, który zakończył reprezentacyjną karierę.

Tedesco za Martineza, Martinez za Santosa

37-letni szkoleniowiec zastąpi Hiszpana Roberto Martineza, który zrezygnował ze stanowiska po ponad sześciu latach pracy w grudniu ubiegłego roku. Stało się to po tym, jak brązowi medaliści mundialu z 2018 roku, nie wyszli nawet z grupy podczas mistrzostw świata w Katarze.

Martinez nie pozostawał długo bezrobotny. Już w styczniu objął bowiem reprezentację Portugalii, w której zastąpił... Fernando Santosa, nowego szkoleniowca reprezentacji Polski.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także