MŚ w narciarstwie alpejskim: zmiana w reprezentacji Polski. Gałuszka zastąpił Pyjasa
Ostatnia aktualizacja:
08.02.2023 16:40
Wojciech Gałuszka zastąpił kontuzjowanego Pawła Pyjasa w składzie reprezentacji na alpejskie mistrzostwa świata, które od poniedziałku trwają w Meribel i Courchevel - poinformował w środę Polski Związek Narciarski.
Wojciech Gałuszka wystartuje na narciarskich MŚFoto: PAP/Grzegorz Momot
18-letni zawodnik kadry młodzieżowej i klubu Team MB Szczyrk zadebiutuje w mistrzostwach świata seniorów. Ma wystartować 14 lutego w zawodach drużynowych.
Jak poinformował PZN, Pyjas zmagał się z kontuzją kolana, której doznał na początku stycznia. Odbył już pierwsze treningi na stoku, ale ból się odnowił.
W mistrzostwach świata we Francji dwa starty ma za sobą Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 11. miejsce w kombinacji alpejskiej, a w środę w supergigancie wypadła z trasy. 16 lutego czeka ją występ w koronnej konkurencji - slalomie gigancie.
W drugim tygodniu przystąpią do rywalizacji pozostali reprezentanci Polski: Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Piotr Habdas, Michał Jasiczek oraz Wojciech Gałuszka.
"Kamiland" - królestwo mistrza Stocha:
Czytaj także:

bg/PAP