MŚ w biathlonie: Hanna Oeberg najlepsza w ostatniej konkurencji mistrzostw

2023-02-19, 16:50

Hanna Oeberg zdobyła złoty medal w ostatniej konkurencji biathlonowych mistrzostw świata . Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Szwedka Hanna Oeberg zdobyła w Oberhofie złoty medal w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, ostatniej konkurencji mistrzostw świata w biathlonie. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, a brąz wywalczyła Francuzka Julia Simon. Polki nie startowały.

To drugi złoty krążek Oeberg w Oberhofie, gdzie łącznie stanęła na podium cztery razy. Zwyciężyła także w biegu indywidualnym, była druga w sprincie i trzecia w kobiecej sztafecie 4x6 km.

W niedzielnym biegu, do którego Polki się nie zakwalifikowały, uzyskała 4,8 s przewagi nad Tandrevold i 20,8 s nad liderką klasyfikacji indywidulnej Pucharu Świata - Simon.

Oprócz Szwedki, cztery medale (1-1-2) zdobyła też Włoszka Lisa Vittozzi, której nie udał się występ w niedzielę - zajęła dopiero 22. miejsce. Z kolei dwa złote krążki ma też 17. w kończącej imprezę konkurencji Norweżka Marte Olsbu Roeiseland (2-0-1).

Elita ma teraz blisko dwa tygodnie przerwy przed najbliższą rundą Pucharu Świata. Rozpocznie się ona 2 marca w czeskim Novym Mescie.