MLS: Mateusz Klich przywitał się z Ameryką! Polak strzelił pięknego gola w debiucie [WIDEO]

2023-02-26, 09:10

Mateusz Klich w wielkim stylu zadebiutował w MLS . Foto: Reuters / Forum

Mateusz Klich ma za sobą znakomity debiut w amerykańskiej MLS. Doświadczony pomocnik strzelił pięknego gola na inaugurację sezonu, a jego DC United wygrało z Toronto FC 3:2.

Polak wybiegł w pierwszym składzie zespołu, który trenuje słynny Wayne Rooney i już w 13. minucie pokazał, że znów jest w doskonałej formie sportowej. Klich otrzymał podanie na wysokości środka boiska, po czym ruszył w stronę bramki rywali i pięknym strzałem z odległości ponad 20 metrów od bramki otworzył wynik meczu.

Mecz zakończył się zwycięstwem DC United 3:2 w dramatycznych okolicznościach. Goście z Kanady - ze swoimi włoskimi gwiazdami Lorenzo Insigne i Federico Bernardeschim na czele - odpowiedzieli dwiema bramkami i to oni byli bliżej zwycięstwa. W 90. minucie do wyrównania doprowadził znany z gry w angielskiej Premier League Christian Benteke, a wygraną na inauguracje sezonu już w doliczonym czasie gry zapewnił gospodarzom Theodore Ku-DiPietro.

W pierwszej kolejce amerykańskiej ekstraklasy grali również inni Polacy. Karol Świderski i Kamil Jóźwiak wzięli udział w przegranym przez Charlotte FC meczu z New England Revolution (cały mecz na ławce spędził ich klubowy kolega, Jan Sobociński).