more_horiz
Wiadomości

PGNiG Superliga: Xavi Sabate wylądował w szpitalu. Trener Orlenu Wisły przeszedł zabieg

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 11:20
Trener piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock, Xavi Sabate, który jest również selekcjonerem reprezentacji Czech, trafił w nocy do szpitala. Powodem były problemy szkoleniowca z nerkami. Płocki klub poinformował w piątek, że Hiszpan opuścił już placówkę.
Xavi Sabate ma pojawić się w Płocku w przyszłym tygodniu
Xavi Sabate ma pojawić się w Płocku w przyszłym tygodniu Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Xavi Sabate prowadzi drużynę narodową Czech od roku. Zespołowi nie udało się awansować na mistrzostwa świata 2023 w Polsce i Szwecji, ale udanie rozpoczął walkę w eliminacjach mistrzostw Europy 2024.

Trener Orlen Wisły w szpitalu

W meczu, który odbył się 8 marca, Czechy wygrały z wyżej notowaną Islandią 22:17. Na 12 marca zaplanowane zostało spotkanie rewanżowe na wyjeździe.

Po meczu z Islandią trener Sabate kontynuował przygotowania z ekipą Czech do meczu rewanżowego. W nocy z czwartku na piątek trafił do szpitala. Jak poinformowała SPR Wisła Płock, szkoleniowiec od kilku dni miał problemy zdrowotne i tuż przed wylotem na mecz z Islandią trafił do szpitala w związku z problemami z nerkami.

W piątek płocki klub zaktualizował informacje o swoim szkoleniowcu. "Trener Sabate czuje się już dobrze i opuścił szpital" - napisano.

Xavi Sabate przeszedł

Trener przeszedł zabieg, a następnie przebywał pod opieką lekarzy. Zgodnie z komunikatem czeskiej reprezentacji, jest szansa, że Xavi Sabate wróci do drużyny w najbliższych dniach.

W Płocku trener Sabate ma się pojawić w przyszłym tygodniu, na 18 marca został zaplanowany mecz ekstraklasy z Sandrą SPA Pogonią Szczecin.

Czytaj także:

/empe, PAP

Zobacz także

Zobacz także