more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: kibice Legii stanęli w obronie Jana Pawła II. Wymowny transparent

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 01:02
Kibice Legii Warszawa stanęli w obronie świętego Jana Pawła II. W czasie meczu ze Stalą Mielec wywiesili na swoim sektorze baner z hasłem: "Łapy precz od Jana Pawła II".
Kibice Legii stanęli w obronie Jana Pawła II
Kibice Legii stanęli w obronie Jana Pawła IIFoto: PAP/Piotr Nowak, twitter.com/LegionisciCom

W ten sposób kibice 15-krotnego mistrza Polski odnieśli się do ataków na świętego papieża Polaka, które rozpoczęła publikacja TVN.

W ostatnich dniach w reportażu tej stacji pojawiły się sugestie, jakoby Karol Wojtyła w czasie, gdy był metropolitą krakowskim, miał mieć udział w zaniechaniach dotyczących zwalczania pedofilii wśród duchownych. Część komentatorów zwraca uwagę, że są one oparte na materiałach SB, których nie można dziś zweryfikować.

W odpowiedzi na reportaż Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II, w której "zdecydowanie potępił medialną, haniebną nagonkę opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież - święty Jan Paweł II, najwybitniejszy Polak w historii".

Legia Warszawa pokonała u siebie Stal Mielec 2:0 w meczu 24. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla "Wojskowych" strzelali Tomas Pekhart i Filip Mladenović.

Aktualna tabela – Ekstraklasa 2022/2023

Czytaj również:


Ekstraklasa Ekstraklasa

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także