more_horiz
Wiadomości

Zbojkotowała mecz z Sabalenką po rozmowie z szefem WTA? Łesia Curenko wpadła w histerię

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 13:24
Ukrainka Łesia Curenko miała zmierzyć się z pochodzącą z Białorusi Aryną Sabalenką w trzeciej rundzie prestiżowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w kalifornijskim Indian Wells (pula nagród 8,8 mln dolarów). Ukraińska tenisistka oddała jednak mecz walkowerem, po tym jak doznała ataku paniki po spotkaniu z przedstawicielem WTA.
Łesia Curenko (w białym stroju po lewej) miała zmierzyć się z pochodzącą z Białorusi Aryną Sabalenką (zdjęcie po prawej)
Łesia Curenko (w białym stroju po lewej) miała zmierzyć się z pochodzącą z Białorusi Aryną Sabalenką (zdjęcie po prawej)Foto: Agencja Forum/PAP

Organizatorzy jako powód wycofania się Curenko z rywalizacji podali krótko "powody osobiste". Jednak jak informuje ukraińska strona "rbc.ua" powodem był atak paniki tenisistki po rozmowie z szefem WTA  Stevem Simonem.

- Powodem odmowy gry był atak paniki. Oficjalnie będzie napisane "powody osobiste", ale tak naprawdę to problemy z oddychaniem i, można powiedzieć, histeria. Kilka dni temu rozmawiałam z dyrektorem WTA i byłem absolutnie zszokowana tym, co usłyszałam - przyznała Ukrainka.

Rozmowa miała dotyczyć gry Rosjan i Białorusinów w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Ponadto Simon miał powiedzieć, że choć sam nie popiera wojny Rosji z Ukrainą, to przeciwna opinia tenisistów z Rosji i Białorusi "nie powinna jej (Curenko - przypis red) denerwować".

- Byłam całkowicie zszokowana tą rozmową i już w ostatnim meczu było mi niesamowicie trudno grać, trudno było się poukładać i kiedy nadszedł czas, aby wyjść na kort (w trzeciej rundzie) dostałam ataku paniki, po prostu nie mogłam się ruszyć. Naprawdę mam nadzieję, że uda mi się przetrawić wszystkie te informacje i będę gotowa na następny turniej - dodała Curenko.

Curenko manifestuje swoją opinię dotyczącą wojny i wspiera rodaków

Ukrainka od początku inwazji zbrojnej Rosji na jej kraj, w której agresorowi pomaga Białoruś, często w mediach społecznościowych wyraża wsparcie dla walczących rodaków.

To jednak nie pierwszy raz, gdy Curenko oddaje mecz walkowerem. Od zeszłorocznego turnieju w Indian Wells zrezygnowała z gry w dziewięciu z 18 zawodów, w których brała udział.

Sabalenka, która pod koniec stycznia triumfowała w wielkoszlemowym Australian Open, jest obok Igi Świątek główną faworytką do triumfu w imprezie w Kalifornii. W 1/8 finału zagra z Czeszką Barborą Krejcikovą, która w lutym pokonała Polkę w finale turnieju WTA 1000 w Dubaju.

Iga Świątek  z kolei w 3. rundzie turnieju w Indian Wells zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu. Kiedy i o której mecz pierwszej rakiety świata? >>> CZYTAJ WIECEJ 

>>> Więcej o Indian Wells <<<

Czytaj także:

red/kier

Zobacz więcej na temat: Tenis WTA

Zobacz także

Zobacz także