more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Czechy - Polska. To on posędziuje w Pradze. Już raz przyniósł szczęście Biało-Czerwonym

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 15:25
Poznaliśmy skład sędziowski na mecz eliminacji do Euro 2024 pomiędzy Polską a Czechami w Pradze. Spotkanie poprowadzi grecki arbiter Anastasios Sidiropoulos.
Mecz Czechy - Polska poprowadzi Anastasios Sidiropoulos
Mecz Czechy - Polska poprowadzi Anastasios SidiropoulosFoto: IPA/ABACA/Abaca Press/Forum

Poznaliśmy sędziego meczu Czechy - Polska. Grek przyniósł szczęście Biało-Czerwonym

43-letniemu Grekowi na liniach towarzyszyć będą rodacy - Polychronis Kostaras i Lazaros Dimitriadis. Sędzią technicznym będzie natomiast Vassilis Fotias.

Anastasios Sidiropoulos może dobrze kojarzyć się polskim kibicom. W 2015 roku sędziował wyjazdowy mecz Legii Warszawa z Zorią Ługańsk w ramach eliminacji do Ligi Europy. "Wojskowi" zwyciężyli wtedy 1:0.

Grecki arbiter prowadził także mecz reprezentacji Polski. Był rozjemcą spotkania Biało-Czerwonych z Austrią w Wiedniu. Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali gospodarzy 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka.

Czechy - Polska na początek eliminacji Euro 2024. Kiedy mecz Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski walkę o awans na Euro 2024 rozpocznie od meczu z Czechami w Pradze, który odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią. W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

El. Euro 2024. Ben Lederman na konferencji prasowej reprezentacji Polski:

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

JK

Zobacz także

Zobacz także