La Liga: Jorge Sampaoli nie jest już trenerem Sevilli. Klub ogłosił następcę Argentyńczyka

2023-03-21, 14:15

Jorge Sampaoli nie jest już trenerem Sevilli. Foto: PAP/EPA/SERGIO PEREZ

Jorge Sampaoli nie jest już trenerem Sevilli. Hiszpański klub piłkarski zwolnił Argentyńczyka z powodu słabych wyników zespołu. "Los Nervionenses" zajmują 14. miejsce w La Liga i mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W niedzielę przegrali z Getafe 0:2.

W tym sezonie Sampaoli prowadził zespół w 31 meczach. Bilans drużyny pod jego wodzą to 13 zwycięstw, sześć remisów i 12 porażek. Argentyńczyk pracował na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan również w sezonie 2016/17. Wówczas Sevilla zajęła siódme miejsce w ekstraklasie.

"Po porażce z Getafe, która pozostawia drużynę tuż nad strefą spadkową, klub zdecydował się rozstać z Jorge Sampaolim przed przerwą reprezentacyjną. Pracujemy nad jak najszybszą rekrutacją nowego trenera" - napisano w oświadczeniu.

Mendilbar nowym trenerem

Sampaoli podzielił los zwolnionego w październiku Julena Lopeteguiego, który rozpoczął sezon na stanowisku trenera drużyny ze stolicy Andaluzji. Hiszpan jest obecnie szkoleniowcem angielskiego Wolverhampton Wanderers.

Jeszcze we wtorek, władze Sevilli poinformowały, kto będzie następcą argentyńskiego trenera. Nowym szkoleniowcem czternastej drużyny hiszpańskiej ekstraklasy został Jose Luis Mendilibar. 62-letni Mendilibar podpisał kontrakt obowiązujący do końca trwającego sezonu.

Sevilla broni się przed spadkiem

Sevilla przegrała cztery z ostatnich siedmiu meczów ligowych, między innymi uległa 1:6 Atletico Madryt. Lepiej jej szło w europejskich pucharach. Hiszpański klubu awansował do ćwierćfinału Ligi Europy, w którym zmierzy się z Manchesterem United.

1 kwietnia po przerwie na mecze reprezentacji Sevilla spotka się w lidze z Cadizem.