more_horiz
Wiadomości

Premier League: Ramadan wpłynie na rozgrywki? Sędziowie będą mogli przerywać mecze

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 15:41
Sędziowie angielskiej ekstraklasy piłkarskiej przed rozpoczęciem Ramadanu otrzymali wskazówki, aby wprowadzać przerwy w grze. Ma to pomóc muzułmańskim zawodnikom łatwiej znieść czas postu - informuje Sky Sports News.
NGolo Kante (z lewej) i Mohamed Salah należą do najbardziej znanych islamskich piłkarzy grających na boiskach Premier League
N'Golo Kante (z lewej) i Mohamed Salah należą do najbardziej znanych islamskich piłkarzy grających na boiskach Premier League Foto: Forum/Reuters/DAVID KLEIN

Rozjemcy z Premier League, a także rozgrywek niższego szczebla z EFL Championship, zostali zachęceni, aby przez każdym spotkaniem spróbowali zidentyfikować piłkarzy, którzy mogą potrzebować przerw w trakcie gry w związku z Ramadanem. Pauzy będą wykorzystywane na przyjęcie płynów, żeli energetycznych lub suplementów.

Gwiazdy Premier League będą pościć

W samej Premier League występuje kilkudziesięciu piłkarzy wyznających islam. Najbardziej znani z nich to Mohamed Salah z Liverpoolu, Riyad Mahrez z Manchesteru City i N'Golo Kante z Chelsea.

Podczas Ramadanu muzułmanie powstrzymują się od jedzenia, picia, palenia i współżycia seksualnego od wschodu do zachodu słońca. Nawet mały łyk wody lub kłębek dymu z papierosa wystarczy, aby unieważnić post. W nocy rodzina i przyjaciele zbierają się i ucztują w świątecznej atmosferze.

Ramadan rozpoczyna się w środę

Ramadan, który jest dziewiątym miesiącem kalendarza muzułmańskiego jest obchodzony przez muzułmanów na całym świecie jako miesiąc postu, modlitwy, refleksji i wspólnoty. W tym roku rozpoczyna się od środy wieczorem, 22 marca i potrwa do wieczora w piątek, 21 kwietnia.

Przed dwoma laty, w trakcie ligowego starcia pomiędzy Leicester City i Crystal Palace sędzia Graham Scott zarządził przerwę. Gra w 35. minucie została zastopowana, aby Wesley Fofana i Cheikhou Kouyate mogli się nawodnić i zażyć odpowiednie suplementy.

Czytaj także:

/empe, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także