more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Wołodymyr Kostewycz piłkarzem Warty Poznań. "Nie zabraknie mi serca do gry"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 17:45
Wołodymyr Kostewycz został nowym piłkarzem Warty Poznań - poinformował klub. Ukraiński piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
Wołodymyr Kostewycz został piłkarzem Warty Poznań
Wołodymyr Kostewycz został piłkarzem Warty PoznańFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

30-letni zawodnik w lutym rozstał się z Dynamem Kijów i trafił do Warty Poznań jako wolny piłkarz.

- Wołodymyr nie jest dla nas zagadką. Mimo że trenował z nami przez dłuższy czas, to nie było realnej możliwości podpisania z nim umowy. W lutym udało mu się rozwiązać kontrakt z Dynamem Kijów, został wolnym zawodnikiem i związał się z nami półroczną umową z opcją przedłużenia [...] Realnie jest to bardziej wzmocnienie na przyszły sezon, ale obie strony chcą dać sobie szansę. Z jednej strony to zawodnik, który bardzo długo nie grał w meczach o stawkę i dopiero wraca do pełni formy fizycznej, a z drugiej ma na pewno wysokie umiejętności. Będziemy go stopniowo wprowadzali do gry, a od lata, już po przedłużeniu, Wołodymyr ma szansę stać się ważną częścią tej drużyny - mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty.

Wołodymyr Kostewycz nowym piłkarzem Warty Poznań

Nowy piłkarz "Zielonych" jest bardzo uniwersalny - może występować jako lewy obrońca, wahadłowy, a nawet skrzydłowy.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań. Stęskniłem się już mocno za grą, więc nie mogę się już doczekać powrotu na boisko. Niestety, w Dynamie trener za bardzo na mnie nie liczył, do tego doszły kontuzje, ale w ostatnim czasie nie odpoczywałem, tylko ciężko trenowałem i czekałem na swoją szansę [...] Od pierwszego treningu z Wartą miałem wrażenie, jakbym był w tym zespole od kilku lat. Właściwie od razu załapałem się do ekipy i czułem się tutaj bardzo dobrze, a współpraca z zawodnikami i sztabem szkoleniowym od początku układała się świetnie. Postaram się dać drużynie dużo jakości i dynamiki na skrzydle. Wierzę w to, że po moich dośrodkowaniach koledzy będą mieli dużo sytuacji do zdobycia bramki. Każdy, kto mnie zna, wie, że nie zabraknie mi serca do gry - przyznał Wołodymyr Kostewycz, cytowany w oficjalnym komunikacie Warty Poznań.

Setka w Ekstraklasie

Ukrainiec jest wychowankiem klubu UFK Lwów, a już jako zawodnik Karpat Lwów, w latach 2013-2014 wystąpił siedem razy w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Na początku 2017 roku, po rozegraniu 85 spotkań w ukraińskiej Premier Liha (po cztery gole i asysty), został kupiony przez Lecha Poznań. Spędził w nim ponad 3,5 roku i ma na koncie okrągłe 100 meczów w Ekstraklasie, a łącznie 119 oficjalnych gier w barwach "Kolejorza". Zdobył w tym czasie dwie bramki i zanotował 12 asyst.

Po 25. kolejkach Ekstraklasy pewnym liderem pozostaje Raków Częstochowa, który ma dziewięć punktów przewagi nad Legią Warszawa. Trzeci jest broniący tytułu Lech Poznań. 

>>> Więcej o Warcie Poznań <<< 

Czytaj także:


Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/Wartapoznan.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także