more_horiz
Wiadomości

La Liga: FC Barcelona może mieć kłopoty. UEFA wkracza do akcji

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 15:29
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) powołała zespół inspektorów dyscyplinarnych, którzy mają zająć się sprawą potencjalnego przekupywania przez Barcelonę zastępcy przewodniczącego kolegium sędziowskiego hiszpańskiej ligi Jose Marii Enriqueza Negreiry.
UEFA zbada sprawę FC Barcelony
UEFA zbada sprawę FC BarcelonyFoto: PAP/Abaca

"Zgodnie z art 31(4) Przepisów Dyscyplinarnych UEFA, dziś powołano Inspektorów ds. Dyscypliny i Etyki UEFA w celu przeprowadzenia śledztwa dotyczącego potencjalnego pogwałcenia przepisów UEFA przez FC Barcelona, w związku z tak zwanym «Caso Negreira»" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej europejskiej centrali.

Wcześniej w marcu hiszpańska prokuratura oskarżyła klub, którego piłkarzem od początku trwającego sezonu jest Robert Lewandowski, oraz jego czterech byłych działaczy o korupcję i próbę oszustwa. Zarzuty postawiono zarówno Barcelonie jako osobie prawnej, jak i jej byłym prezesom Sandro Rosellowi i Josepowi Marii Bartomeu. Na ławie oskarżonych zasiąść mają również Oscar Grau i Albert Soler, byli członkowie kierownictwa katalońskiego klubu.

Według prokuratury dyrekcja Barcelony miała poprzez Negreirę próbować wpływać na hiszpańskich sędziów piłkarskich, aby podejmowali oni korzystne decyzje dla tego klubu.

Pieniądze miały trafiać do prowadzonej przez Negreirę spółki Dasnil 95 od stycznia 2016 do czerwca 2018 roku. Przedstawiciele "Dumy Katalonii" zaprzeczają tym oskarżeniom.

Czytaj także:

JK/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także