more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Widzew Łódź i Lech Poznań ukarani przez Komisję Ligi. "Kolejorz" poniósł konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 13:44
Po zamieszkach kibiców na meczu Widzew Łódź - Lech Poznań w 25. kolejce Ekstraklasy, na klub Lech Poznań nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy - czytamy w oświadczeniu Komisji Ligi.
Komisja Ligi w związku z zachowaniem kibiców na meczu Widzew Łódź - Lech Poznań w 25. kolejce Ekstraklasy ukarała oba kluby
Komisja Ligi w związku z zachowaniem kibiców na meczu Widzew Łódź - Lech Poznań w 25. kolejce Ekstraklasy ukarała oba klubyFoto: Shutterstock.com/Tomasz Bidermann

Do wydarzenia doszło po meczu w Łodzi, gdzie pseudokibice "Kolejorza" na sektorze gości zdemolowali toalety, punkt gastronomiczny oraz zniszczyli krzesełka. Komisja Ligi wydała komunikat w tej sprawie i nałożyła kary na mistrza Polski.

Ekstraklasa. Widzew Łódź i Lech Poznań ukarani przez Komisję Ligi

Ponadto "kibice Lecha nie będą mogli wziąć także udziału w jednym najbliższym meczu wyjazdowym swojego klubu na stadionie Widzewa. Kub będzie, zgodnie z odrębnymi przepisami, zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy zniszczeń w sektorze gości".

Karę otrzymał również gospodarz - Widzew Łódź. Na klub nałożono karę w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Widzewa nie pojada także na jedno najbliższe spotkanie z Lechem w Poznaniu.

- Orzeczona kara dla Lecha jest wyrazem potępienia incydentów, które miały miejsce w trakcie meczu, w szczególności aktów wandalizmu, poważnych zniszczeń sektora i rzucania przedmiotami w stronę innych widzów. Miejscowi kibice także zachowali się niewłaściwie, rzucając środki pirotechniczne w okolice boiska oraz prowokacyjnie używając wulgarnego transparentu i paląc flagę Lecha. Komisja reaguje na takie zachowania, nie akceptując jakiejkolwiek formy przemocy na stadionie, co wielokrotnie podkreślała w swoich wcześniejszych orzeczeniach - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Po 25. kolejkach Ekstraklasy pewnym liderem pozostaje Raków Częstochowa, który ma dziewięć punktów przewagi nad Legią Warszawa. Trzeci jest broniący tytułu Lech Poznań.

Czytaj także:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/Ekstraklasa.org

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także