more_horiz
Wiadomości

Joanna Jóźwik kończy karierę lekkoatletki. "Sport mnie ukształtował"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 12:54
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich lekkoatletek ostatniej dekady Joanna Jóźwik poinformowała o zakończeniu sportowej kariery. Specjalizująca się w biegu na 800 metrów zawodniczka od dawna zmagała się z licznymi kontuzjami.
Joanna Jóźwik poinformowała o zakończeniu sportowej kariery
Joanna Jóźwik poinformowała o zakończeniu sportowej kariery Foto: Forum/Reuters/LUCY NICHOLSON
  • Joanna Jóźwik ma w dorobku medale mistrzostw Europy zdobyte zarówno w hali, jak i na otwartym stadionie
  • Była już lekkoatletka ma jasno sprecyzowane plany na życie po zakończeniu kariery sportowej

Wielkie sukcesy i problemy zdrowotne

Joanna Jóźwik to piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). Ma w swoim dorobku także medale z mistrzostw Europy, zarówno zdobyte w hali (srebro i brąz), jak i na otwartym stadionie (brąz). W ostatnich latach lekkoatletka zmagała się z problemami zdrowotnymi, które nie pozwoliły jej startować na swoim najwyższym poziomie.

We wtorek udostępniła w mediach społecznościowych post, w którym poinformowała o zakończeniu sportowej kariery.

"Sport mnie ukształtował, dostarczył wiele emocji nie z tej ziemi, wrażeń, których nie zapomnę do końca życia. Nie da się nawet OPISAĆ tego, jak to jest stanąć na starcie finału Igrzysk Olimpijskich i walczyć o medal najważniejszej sportowej imprezy świata. Jestem szczęśliwa, dumna i wdzięczna, że mogłam to przeżyć. To i wiele, wiele innych ekscytujących chwil. Czas teraz przełożyć całą naukę na kolejne działania" - czytamy.

Posłuchaj
00:23 Jóźwik 1.mp3 Wystąpiła na igrzyskach w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021). Bliżej olimpijskiego medalu była w Rio, gdzie zajęła piąte miejsce. Dziś tak wspomina występ na brazylijskiej bieżni (IAR)

Joanna Jóźwik kończy karierę. "Czas na kolejne działania"

Była już lekkoatletka ogłosiła także, że będzie teraz pracować jako dyrektorka kreatywna portalu bieganie.pl. Joanna Jóźwik nie zapomniała o podziękowaniu swoim kibicom.

"Uczucie, że za moimi plecami stoi mnóstwo kibiców pomagało mi stawiać sobie codziennie wysoko poprzeczkę. Dziękuję, że tyle lat byliście moim wsparciem. Osiągnęłam to z wami, dla siebie i dla was" - stwierdziła.

Nie zabrakło także podziękowań dla trenerów i sponsorów. "Wsparcie od WAS wszystkich jest … bezcenne. Płaczę ze wzruszenia pisząc ten tekst" - zakończyła obszerny wpis.

Posłuchaj
00:25 Jóźwik 2.mp3 Pochodząca spod Stalowej Woli biegaczka zapewnia, że sportowa emerytura nie oznacza rozstania ze światem biegów (IAR)

Ostatni międzynarodowy sukces 32-letnia biegaczka zanotowała w 2021 roku, gdy w Toruniu została halową wicemistrzynią Europy.

Czytaj także:

/empe

Zobacz więcej na temat: SPORT Lekkoatletyka Bieg 800m

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także