more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Thomas Thurnbichler podsumował sezon. "Drużyna wróciła na swój dobry poziom"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 13:00
Polscy skoczkowie narciarscy zakończyli w Planicy sezon PŚ 2022/2023. Swój pierwszy w roli trenera kadry ocenił także Thomas Thurnbichler. - Nabyłem dużo doświadczenia jako trener. Drużyna jest w lepszym rytmie i lepiej się znamy - stwierdził Austriak w rozmowie z "TVN".
Trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler podczas sezonu PŚ w Planicy
Trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler podczas sezonu PŚ w PlanicyFoto: PAP/Grzegorz Momot

Biało-Czerwoni zakończyli zmagania w PŚ w skokach wielkim finałem na Letalnicy. W niedzielnym konkursie w Planicy najlepszy był reprezentant Słowenii Timi Zajc. Już wcześniej wiadomo było kto zgarnie Kryształową Kulę. Po małą Kryształową Kulę sięgnął drugi w klasyfikacji generalnej Austriak Stefan Kraft.

Thomas Thurnbichler podsumował sezon PŚ. "Nabyłem dużo doświadczenia"

Polacy mimo wcześniejszych szans Dawida Kubackiego na podium miniony sezon mieli bardzo solidny. Szczególnie biorąc pod uwagę pracę z nowym trenerem - Thomasem Thurnbichlerem, który zastąpił Michala Doleżala. Austriak w rozmowie ze stacją "TVN" podsumował wstępy Biało-Czerwonych.

- Sezon był długi, mieliśmy lepsze i gorsze dni, ale wydaje mi się, że drużyna wróciła na swój dobry poziom. Nabyłem dużo doświadczenia jako trener. Drużyna jest w lepszym rytmie i lepiej się znamy. Mamy jasne plany na przygotowania do przyszłego sezonu. Przed sezonem przewidywaliśmy, że zdobędziemy kilka podiów, zwycięstw. To była część planu. Zabrakło nam punktów od Dawida, ale też drużynowo, jednak wszystko poszło lepiej, niż się spodziewaliśmy - tłumaczył Thurnbichler.

Po raz drugi w karierze Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Najwyżej w klasyfikacji generalnej PŚ w skokach znalazł się Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce. Szósty był z kolei Piotr Żyła, a na 14. miejscu uplasował się Kamil Stoch. 

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red/TVN

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także