Zakończenie fazy zasadniczej NBA. Rekordowa kwarta Golden State Warriors w meczu z Portland Trail Blazers

2023-04-10, 10:53

Golden State Warrios mieli rekordową kwartę w meczu z Portland Trail Blazers na zakończenie fazy zasadniczej NBA. Foto: FORUM/Ed Szczepanski/Reuters

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego znakomicie zaprezentowali się Golden State Warriors. W pierwszej kwarcie spotkania z Portland Trail Blazers zdobyli aż 55 punktów, ustanawiając rekord rozgrywek. Ostatecznie wygrali 157:101. Fazę zasadniczą "Wojownicy" zakończyli na 6. pozycji i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z Sacramento Kings. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw.

Podstawowi zawodnicy Golden State Warriors na parkiecie spędzili tylko po nieco ponad 20 minut. Najwięcej punktów zdobył dla nich Stephen Curry, który w 22 minuty uzyskał 26 pkt.

- Graliśmy bardzo dobrze przez ostatnie tygodnie. Dziś chłopcy byli w pełni skoncentrowani od samego początku. Mam nadzieję, że takie nastawienie utrzymają w fazie play off - powiedział trener Warriors Steve Kerr.

Koniec fazy zasadniczej NBA. Rekordowa kwarta Golden State Warriors

"Wojownicy" sezon zasadniczy zakończyli na szóstym miejscu w Konferencji Zachodniej i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z Sacramento Kings (3.). Rywalizacja na wszystkich etapach będzie się toczyła do czterech wygranych spotkań.

W drugiej znanej już parze na Zachodzie Phoenix Suns (4.) będą rywalizowali z Los Angeles Clippers (5.). Na wyłonienie rywali w turnieju play in muszą czekać dwie najwyżej rozstawione ekipy - Denver Nuggets (1.) i Memphis Grizzlies.

W play in o dwa miejsca w play off rywalizują zespoły z lokat 7-10. Drużyna z 7. pozycji gra z 8. ekipą, a zwycięzca awansuje do play off. Pokonany ma natomiast jeszcze jedną szansę - o ostatnie miejsce zmierzy się ze zwycięzcą spotkania 9. z 10. zespołem.

W play in na Zachodzie wystąpią: Los Angeles Lakers (7.), Minnesota Timberwolves (8.), New Orleans Pelicans (9.) i Oklahoma City Thunder (10.).

Ostatnie miejsce drużyny Sochana

Na ostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej sezon zakończyła drużyna Jeremy'ego SochanaSan Antonio Spurs. "Ostrogi" zanotowały 22 zwycięstwa i 60 porażek. Na zakończenie, bez kontuzjowanego Polaka w składzie, pokonały na wyjeździe Dallas Mavericks 138:117.

Na Wschodzie i zarazem w całej lidze najlepszy bilans uzyskali koszykarze Milwaukee Bucks (58-24), a na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Boston Celtics.

W play off rozstawiona z "trójką" Philadelphia 76ers zmierzy się z Brooklyn Nets (6.), a Cleveland Cavaliers (4.) z New York Knicks (5.).

W play in swojej szansy szukać będą: Miami Heat (7.), Atlanta Hawks (8.), Toronto Raptors (9.) i Chicago Bulls (10.).

Rywalizacja w play in będzie się toczyła od wtorku do piątku, a na sobotę zaplanowano pierwsze mecze play-off. Mistrz NBA zostanie wyłoniony najpóźniej 18 czerwca. Tytułu bronią koszykarze Golden State Warriors.