Szymon Marciniak wraca na wielki mecz! Poprowadzi hit Ligi Mistrzów

2023-04-17, 13:00

Szymon Marciniak. Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Szymon Marciniak będzie we wtorek sędzią głównym rewanżowego meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Napoli - AC Milan. Pierwsze spotkanie 1:0 wygrali mediolańczycy.

Sędziami liniowymi będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a arbitrem technicznym Szwed Glenn Nyberg. Na sędziego VAR wyznaczony został Tomasz Kwiatkowski, a jego asystentem będzie Bartosz Frankowski.

Piłkarzami Napoli są Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński i Hubert Idasiak.

Sędzia, który zasłynął na świecie z prowadzenia finału mistrzostw świata, wraca do Ligi Mistrzów po miesiącu przerwy. Ostatnio w tych rozgrywkach prowadził mecz FC Porto-Inter. W sobotę, 15 kwietnia, był zaś rozjemcą meczu polskiej ekstraklasy Korona - Jagiellonia.

Mecz NapoliMilan rozpocznie się we wtorek, 18 kwietnia, o godz. 21:00.

Na San Siro lepsi okazali się gospodarze, którzy po golu Ismaela Bennacera z pierwszej połowy wykonali krok w kierunku półfinału Champions League.

*****

Faza ćwierćfinałowa Ligi Mistrzów potrwa w dniach 11-12 i 18-19 kwietnia. Półfinały odbędą się 9-10 i 16-17 maja.

Finał Champions League zaplanowano na 10 czerwca w Stambule. Tytułu broni Real Madryt