Liga Mistrzów: Manchester City eliminuje Bayern Monachium. Nie było cudu na Allianz Arenie

2023-04-19, 22:49

Erling Haaland . Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Bayern Monachium zremisował z Manchesterem City 1:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów i odpadł z rozgrywek, przegrywając 1:4 w dwumeczu. Bawarczycy dominowali na Allianz Arenie, ale "Obywatele" bez większych problemów utrzymali przewagę z pierwszego spotkania

Tylko 4 razy w historii Ligi Mistrzów udało się odrobić trzybramkową stratę po pierwszym spotkaniu. Bayern chciał dołączyć do Deportivo La Coruna, Barcelony i Liverpoolu, czyli zespołów, którym w przyszłości udała się ta sztuka.

Bawarczycy od pierwszej minuty ruszyli do wysokiego pressingu. Defensorzy gości musieli uwijać się jak w ukropie po szarżach Comana i Sane, z trudem powstrzymując szybkich skrzydłowych FCB. W 16. minucie właśnie niemiecki element tego duetu miał znakomitą szansę, ale w sytuacji sam na sam z Edersonem nie trafił w bramkę.

„Die Roten” nie zrażali się niepowodzeniami i parli naprzód, niesieni dopingiem swoich kibiców, zaś goście wykorzystywali każdą sposobność, by opóźniać grę. Wystarczyła jedna akcja, by przyjezdni wypracowali sobie rzut karny – po uderzeniu Guendogana piłkę ręką zagrał Upamecano. Do „jedenastki” podszedł Haaland, ale fatalnie przestrzelił.

Przed przerwą Sane i Coman oddali jeszcze po jednym groźnym strzale na bramkę City, ale obaj musieli obejść się smakiem. Na 45 minut przed końcem rywalizacji strata Bayernu nadal wynosiła 3 gole.

Po zmianie stron Bayern nadal atakował, ale wynik otworzyła ekipa z Manchesteru – w 57. minucie po fatalnym błędzie Upamecano jak z armaty huknął Haaland i przypieczętował awans swojej drużyny do półfinału.

Trafienie Norwega nie podcięło skrzydeł gospodarzom, którzy atakowali do ostatniej minuty. Gola w 76. minucie strzelił Coman, ale jego trafienie nie zostało uznane z powodu ofsajdu.

Starania Bawarczyków zostały nagrodzone w 82. minucie, kiedy za zagranie ręką Akanjiego sędzia przyznał im rzut karny. Do piłki podszedł Kimmich i wyrównał na 1:1.

Manchester City w półfinale Ligi Mistrzów spotka się z Realem Madryt. „Królewscy” w ćwierćfinale wyeliminowali inny angielski zespół, Chelsea.

Bayern Monachium - Manchester City 1:1 (0:0).

Bramki: dla Bayernu - Joshua Kimmich (83-karny); dla Manchesteru City - Erling Haaland (57).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).

W 38. minucie rzutu karnego dla angielskiego zespołu nie wykorzystał Haaland; piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

Pierwszy mecz - 3:0 dla Manchesteru City. Awans - Manchester City

Składy:

Bayern Monachium: Yann Sommer - Benjamin Pavard (77' Josip Stanisić), Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt, Joao Cancelo (63' Alphonso Davies) - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Leroy Sane (63' Sadio Mane), Jamal Musiala (71' Thomas Mueller), Kingsley Coman - Eric Choupo-Moting (71' Mathys Tel).

Manchester City: Ederson - Manuel Akanji, Ruben Dias, Nathan Ake (66' Aymeric Laporte) - John Stones, Rodri - Bernardo Silva, Kevin De Bruyne (88' Kyle Walker), Ilkay Gundogan, Jack Grealish - Erling Haaland (84' Julian Alvarez).