WTA Madryt: wielka klasa Igi Świątek po finale z Sabalenką. "Zasłużyłaś"

2023-05-07, 07:41

Ig światek stoczyła wielki bój w finale turnieju w Madrycie, ale tym razem lepsza była rywalka . Foto: PAP/EPA/Chema Moy

Iga Świątek przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 3:6, 6:3, 3:6 w finale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Spotkanie trwało dwie godziny i 25 minut. - Gratulacje dla Aryny, która zawsze gra intensywny tenis, zasłużyłaś na zwycięstwo - powiedziała po meczu liderka rankingu WTA.

• Iga Świątek przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 3:6, 6:3, 3:6 w finale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie
  • Spotkanie trwało dwie godziny i 25 minut. Liderka i wiceliderka stworzyły wielki spektakl

Finał turnieju w Madrycie może walczyć o miano najlepszego spotkania sezonu. Finalistki turnieju stoczyły pasjonujący bój, mecz stał na bardzo wysokim poziomie, był pełen zwrotów akcji. W pierwszej partii liderka światowego rankingu uległa 3:6. W następnej wygrała 6:3. W decydującym secie Polka zaciekle się broniła, ale skapitulowała przy czwartej piłce meczowej.

Iga Świątek: mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze w wielu finałach

- Przepraszam za brak słów po hiszpańsku, ale nie jestem jeszcze na takim poziomie, jaki chcielibyście usłyszeć - zaczęła swój komentarz po meczu Iga Świątek.

- Gratulacje dla Aryny, która zawsze gra intensywny tenis, zasłużyłaś na zwycięstwo. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze w wielu finałach - stwierdziła Iga Świątek.

Bilans ich spotkań wciąż jest na korzyść Polki, która zanotowała pięć zwycięstw w ośmiu spotkaniach. Sobotni finał był czwartym przegranym przez raszyniankę w karierze.

To był drugi występ Iga Świątek w stolicy Hiszpanii. Dwa lata temu w trzeciej rundzie uległa ówczesnej liderce światowego rankingu Australijce Ashleigh Barty 5:7, 4:6.

W poprzednim sezonie w stolicy Hiszpanii zabrakło jej z powodu problemów z barkiem.

- Dziękuję zespołowi i rodzinie, także wam, kibicom, za to, że z nami byliście. Madryt to piękne miasto. Wróciłam po czasach covidowych i wreszcie mogłam je poznać z innej strony, zobaczyć coś więcej niż korty. Dziękuję wam za energię, którą się ze mną dzieliliście - podsumowała Iga Świątek.

Iga Świątek do Madrytu pojechała świeżo po obronie tytułu w Stuttgarcie, gdzie zainaugurowała tegoroczne zmagania na "mączce", a w finale pokonała Sabalenkę.

Licząc od French Open 2020 impreza w Madrycie była 10. na korcie ziemnym, w której startowała Świątek. Wygrała sześć z nich (French Open 2020 i 2022, Rzym 2021 i 2022 oraz Stuttgart 2022 i 2023).

W poniedziałkowym notowaniu światowego rankingu Świątek nadal będzie liderką, a Sabalenka druga.

Iga Świątek i Aryna Sabalenka stworzyły spektakl

Finał turnieju w Madrycie może walczyć o miano najlepszego spotkania sezonu. Finalistki turnieju WTA w Madrycie pokazały wielką moc i waleczność - po pasjonującym, stojącym na bardzo wysokim poziomie, pełnym zwrotów akcji meczu Aryna Sabalenka pokonała Igę Świątek 6:3, 3:6, 6:3.

Białorusinka potrzebowała czterech piłek meczowych do zakończenie spotkania. Mecz trwał prawie dwie i pół godziny.

Teraz najlepsze tenisistki przeniosą się do Rzymu. W stolicy Włoch Polka będzie broniła tytułu.