more_horiz
Wiadomości

ME U17 w piłce nożnej: Biało-Czerwoni marzą o medalu. "Zostały nam dwa kroki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 07:00
Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 zapewniła sobie awans do 1/4 finału Euro. - Marzymy o medalu. Zostały nam dwa kroki i chcemy je postawić - przyznał trener Biało-Czerwonych Marcin Włodarski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Radiowej Jedynki. 
Reprezentacja Polski wywalczyła awans do ćwierćfinału
Reprezentacja Polski wywalczyła awans do ćwierćfinałuFoto: ©INPHO/Nikola Krstic//imago sport

Polacy z awansem mimo wpadki z Walią. "Trochę pokory i nauki się przyda"

Biało-Czerwoni (6 pkt) awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie A. Na drugiej pozycji uplasowali się Irlandczycy (6 pkt), którzy także uzyskali awans do ćwierćfinału. Po zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach, polscy piłkarze pechowo przegrali z Walią 0:3.

- Przyjechaliśmy tu z takim nastawieniem, żeby wyjść z grupy. Jesteśmy więc zadowoleni. Po dwóch dobrych meczach nastąpił zimny prysznic. Nastąpiło pewne rozluźnienie, że wszystko nam wychodzi i jesteśmy niezniszczalni, a to są młodzi ludzie, więc trochę pokory i nauki się przyda - przyznał trener Marcin Włodarski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Radiowej Jedynki. 

Styl polskich juniorów różni się od obrazków, z jakimi mamy do czynienia m.in. na boiskach Ekstraklasy. Podopieczni Włodarskiego preferują ofensywny futbol.

- Gramy odważnie, gramy "jeden na jeden" i jesteśmy dobrze wyszkoleni technicznie. Ten styl, który prezentujemy, może się podobać. Staramy się ich otwierać, a nie zamykać. Chcemy, żeby w grze naszych zawodników występowało parcie na atak, rozgrywanie piłki i odwagę - podkreślił szkoleniowiec polskiej kadry.

Serbia na drodze Biało-Czerwonych. "Zostały nam dwa kroki i chcemy je postawić"

W ćwierćfinale Biało-Czerwonych czeka mecz z Serbią.

- Byliśmy na ich meczu. Serbowie są naprawdę mocnym przeciwnikiem, mają wiele indywidualności. Musimy być bardzo czujni - stwierdził Włodarski, który nie ukrywa, że wraz ze swoimi podopiecznymi marzy o medalu.

- Trzeba mieć marzenia, a także dążyć do ich spełnienia. Marzymy o medalu. Zostały nam dwa kroki i chcemy je postawić, jesteśmy naprawdę blisko - podsumował trener Polaków.

Ćwierćfinałowy mecz Polska - Serbia odbędzie się w sobotę 27 maja o godzinie 15.00.

Tytułu mistrzowskiego bronią Francuzi. Turniej zakończy się 2 czerwca.

Mistrzostwa Europy są jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata U-17, zaplanowanych na 10 listopada - 2 grudnia w Peru. Dostaną się do nich wszyscy półfinaliści Euro oraz zwycięzca barażu pomiędzy dwoma przegranymi ćwierćfinalistami z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej.

Posłuchaj
06:29 Marcin Włodarski Kowalczyk Z Marcinem Włodarskim rozmawiał Tomasz Kowalczyk (PR1)

Czytaj także:

JK/PR1

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także