more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: David Badia zwolniony z Lechii Gdańsk. Opuszcza klub z fatalnym bilansem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 14:02
David Badia nie jest już trenerem Lechii Gdańsk - poinformował klub z Pomorza. Pod wodzą Hiszpana "Biało-Zieloni" zaliczyli koszmarny bilans, na który złożyło się 6 porażek, 2 remisy i zwycięstwo.
David Badia
David BadiaFoto: PAP/Zbigniew Meissner

"David Badia nie będzie trenerem Lechii Gdańsk w kolejnym sezonie. Umowa hiszpańskiego szkoleniowca wygaśnie 30 czerwca 2023 roku i nie zostanie przedłużona. Z Klubem pożegna się również trener asystent, Alberto Vázquez” - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Badia podjął się misji ratowania ligowego bytu Lechii, jednak nie zdołał odwrócić fatalnej passy klubu i w rezultacie gdańszczanie zakończyli rozgrywki Ekstraklasy na przedostatnim miejscu ze stratą 5 punktów do bezpiecznej strefy.

Hiszpan był czwartym trenerem Lechii w tym sezonie. Wcześniej gdańską ekipę prowadzili kolejno: Tomasz Kaczmarek, Maciej Kalkowski i Marcin Kaczmarek. Spadek "Biało-Zielonych", którzy ubiegłego lata grali przecież w europejskich pucharach, jest dużym zaskoczeniem.

Władze Lechii Gdańsk w najbliższym czasie będą intensywnie szukać nowego szkoleniowca. Najprawdopodobniej, gdańszczan w kolejnych rozgrywkach poprowadzi polski trener. Jak mówił prezes, Zbigniew Ziemowit Deptuła, klub ma listę sześciu nazwisk potencjalnych kandydatów. Nie wiadomo jednak, kto znalazł się we wspomnianym zestawieniu.

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

Czytaj także:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

bg

Zobacz także

Zobacz także