Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice. Sensacja pod Wawelem! Puszcza w finale baraży o awans do Ekstraklasy

2023-06-06, 19:55

Trener Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz. Foto: Shutterstock.com/Dziurek

W meczu barażowym o awans do Ekstraklasy Wisła Kraków sensacyjnie przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice 1:4. W finale podopieczni trenera Tomasza Tułacza zagrają ze zwycięzcą spotkania Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów.

Pierwsza połowa spotkania w Krakowie pokazała, że Puszcza Niepołomice grała pod zdecydowanie mniejszą presją niż gospodarze, którzy starają się szybko wrócić do elity. Po okresie dobrej gry to podopieczni Tomasza Tułacza cieszyli się z pierwszej bramki. W 33. minucie Kamil Zapolnik wykorzystał swoją szansę i otworzył wynik meczu w stolicy Małopolski.

Wisła Kraków z sensacyjną porażką u siebie. Puszcza Niepołomice w finale baraży o awans do Ekstraklasy

Jeszcze przed zejściem na przerwę Wisła Kraków straciła drugiego gola. W doliczonym czasie gry Łukasz Sołowiej podwyższył prowadzenie dla Puszczy i przybliżył ekipę z Niepołomic do finału baraży o awans do Ekstraklasy.

Na trybunach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie fani "Białej Gwiazdy" dopingowali swoich piłkarzy, jednak na tablicy wyników wciąż było 2:0 dla drużyny gości.

Po zmianie stron podopieczni Radosława Sobolewskiego nie byli w stanie odwrócić losów spotkania, choć jeszcze w 84. minucie kontaktowego gola strzelił Alex Mula. Wydawało się, że to ostatnia bramka w tym meczu. W doliczonych sekundach awans Puszczy przypieczętował Lucjan Klisiewicz, który w kilka sekund popisał się... dubletem.

W finale baraży o awans do Ekstraklasy zagra Puszcza Niepołomice. To jeden z największych sukcesów w historii klubu z powiatu wielickiego.

W drugim meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmie u siebie Stal Rzeszów. Początek o godz. 21.00.

Finał baraży zaplanowano na niedzielę 11 czerwca o godz. 18.00.

Z Fortuna 1 Ligi spadły Sandecja Nowy Sącz, Chojniczanka Chojnice i Skra Częstochowa. Z Ekstraklasą natomiast pożegnały się Miedź Legnica, Lechia Gdańsk i Wisła Płock.

>>> Więcej o Fortuna 1 Lidze <<<

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:2)

Bramki: K. Zapolnik - 33, Ł. Sołowiej - 45+3, A. Mula - 84, L. Klisiewicz - 90+3, 90+4

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Wisła: Biegański – Łasicki, Moltenis, Colley – Junca, Duda, Tachi, Szot, Fernandez – Villar, Rodado

Puszcza: Komar – Pięczek, Wojcinowicz, Yakuba, Sołowiej – Hajda, Serafin – Siemaszko, Thiakane, Mroziński – Kidrić