Roland Garros: Sabalenka z życiowym wynikiem we French Open. Ma już półfinał turnieju w Paryżu

2023-06-06, 15:38

Aryna Sabalenka po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Foto: PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Aryna Sabalenka awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa. Białorusinka wygrała w ćwierćfinale 6:4, 6:4 z Ukrainką Eliną Switoliną. Sabalenka o finał zagra z Czeszką Karoliną Muchovą, która w ćwierćfinale pokonała 7:5, 6:2 Rosjankę Anastazję Pawluczenkową.

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia i na stronę PolskieRadio24.pl. Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

W pierwszym secie Sabalenka i Switolina wracająca do wysokiej formy po przerwie macierzyńskiej wygrywały gemy przy swoich podaniach do stanu 4:4. Wówczas Białorusinka przełamała rywalkę, a następnie zakończyła tę partię przy swoim serwisie.

Aryna Sabalenka po raz pierwszy w karierze w półfinale Roland Garros. Białorusinka pokonała Elinę Switolinę

Nieco inny przebieg miał drugi set. Switolina, która w 2017 roku zajmowała trzecie miejsce na światowej liście, prowadziła już 2:0, lecz cztery kolejne gemy wygrała Aryna Sabalenka i nie wypuściła już z rąk zwycięstwa.

25-letnia Białorusinka po raz pierwszy awansowała do półfinału w Paryżu. Zmierzy się z nim z 43. w rankingu Muchovą, która wcześniej we wtorek pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową 7:5, 6:2.

- Tegoroczna mistrzyni Australian Open, która w pięciu poprzednich edycjach nie wyszła poza trzecią rundę w Paryżu, nie przegrała jeszcze seta"- przypomniano na stronie WTA.

Mecz z Igą Świątek ewentualnie w finale French Open

W środę swój mecz w ćwierćfinale rozegra broniąca tytułu Iga Świątek. Liderka światowego rankingu zmierzy się z Amerykanką Cori Gauff (nr 6.).

Wielkoszlemowy turniej French Open na kortach Rolanda Garrosa potrwa do 11 czerwca. W poprzedniej edycji triumfowali Hiszpan Rafael Nadal [w tym roku nie gra z powodu kontuzji] oraz Iga Świątek.